اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹

نام‌گذاری کتابخانه به نام روح‌الله رجایی تکریم روحیه جهادی است

نام‌گذاری کتابخانه به نام روح‌الله رجایی تکریم روحیه جهادی است

هادی ناصری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان تهران، در آیین نام‌گذاری کتابخانه بوستان شقایق به نام روح‌الله رجایی، نام‌گذاری کتابخانه به نام سردبیر فقید روزنامه جام جم را تکریم جریان و فرهنگ توجه به طبقه مستضعف اعلام کرد.

مراسم نامگذاری کتابخانه بوستان شقایق به نام روح الله رجایی، سردبیر فقید روزنامه جام‌جم امروز چهارشنبه(۱۵ مرداد‌ماه) با حضور مهدی رمضانی، معاون توسعه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور؛ هادی ناصری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان تهران؛ سید‌محمود دعایی، سرپرست موسسه لطلاعات؛ حسین سروری، معاون سیاسی اجتماعی فرماندار تهران؛ محمدعلی قندهاری‌نیا، مدیرعامل موسسه جام‌جم و حسین صفری، معاون اقتصاد و فرهنگ موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، همچنین خانواده رجایی در بوستان شقایق برگزار شد.

ناصری در جمع مهمانان که در فضای باز بوستان شقایق، گردهم آمده بودند با اشاره به ویژگی‌های اخلاقی و منش مرحوم روح‌الله رجایی، دلیل اصلی نام‌گذاری کتابخانه عمومی بوستان شقایق را نه تنها برای نام او؛ بلکه روحیه جهادی و توجه ویژه به مستضعفان برشمرد.

وی نام‌گذاری کتابخانه به نام سردبیر فقید روزنامه جام جم را تکریم جریان و فرهنگ توجه به طبقه مستضعف اعلام کرد. ناصری همچنین تکریم روحیه جهادی را وظیفه همگان دانست و گفت: روح‌الله رجایی به‌عنوان یک فعال رسانه‌ای شناخته شده، محب اهل بیت علیهم‌السلام بود. بنابر‌این امیدوارم رنگ و بوی فعالیت‌های کتابخانه نیز با این نام‌گذاری متحول شود.

حجت‌الاسلام دعایی، مرحوم رجایی را همکار، دوست و همسایه معرفی کرد و گفت: در این سال‌ها توفیق همکاری نزدیک با این مرحوم را نداشتم و گاهی در نماز جماعت و یا مراسم مناسبتی در مسجد الغدیر محله میرداماد فرصت دیدار با وی برایم فراهم می‌شد.

دعایی، روحیه رسانه‌ای رجایی را مردمی، فارق از جهت‌گیری‌های معمول دانست و تواضع، خنده‌رویی و بی‌آلایشی ویژگی‌هایی بود که مدیرمسئول روزنامه اطلاعات برای سردبیر فقید روزنامه جام‌جم برشمرد.

در پایان این آئین از سردر جدید کتابخانه بوستان شقایق رونمایی شد./ایرنا

 

کپی