اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹

تلاش برای تبدیل صادق‌آباد گلستان به شهری عاری از دخانیات

تلاش برای تبدیل صادق‌آباد گلستان به شهری عاری از دخانیات

رییس شبکه بهداشت گالیکش با اشاره به اهمیت فرهنگ‌سازی برای جلوگیری از مصرف مواد دخانی بویژه در میان کودکان و نوجوانان گفت: تلاش برای نفروختن سیگار به افراد زیر ۱۸ سال به عنوان پله نخست رسیدن صادق‌آباد به شهری عاری از دخانیات در حال اجرا است.

حسن رحیم‌زاده روز چهارشنبه اظهار داشت: برای داشتن شهری عاری از دخانیات پویش "نفس" از سال گذشته با هدف ارتقای دانش کسبه، والدین و کودکان و نوجوانان زیر ۱۸ سال در مورد اثرات منفی سیگار در گالیکش با اولویت شهر صادق آباد آغاز شد.

وی افزود: تاکنون ۴۰ واحد خواربارفروشی از مجموع ۵۳۰ خواربارفروشی گالیکش که ۱۰ مورد آن در شهر صادق آباد است با پیوستن به پویش نفس از سود فروش سیگار گذشته و دیگر این محصول را در فروشگاه خود عرضه نمی‌کنند.

رییس شبکه بهداشت گالیکش ادامه داد: همچنین هیچ خواربارفروشی در ۲ روستای پادلدل و بش اویلی این شهرستان سیگار نمی فروشد که تلاش می کنیم با اجرای برنامه‌های آموزشی و معرفی مضرات مصرف مواد دخانی به اهالی، این روستاها به مناطقی عاری از مصرف دخانیات تبدیل شود. 

رحیم‌زاده افزود: برای ایجاد فرصت مناسب گذران اوقات فراغت، جاده سلامت برای پرکردن ساعات تفریح کودکان و نوجوانان صادق آباد و انجام فعالیت‌های ورزشی مانند پیاده روی و دوچرخه سواری ساخته شد.

وی با تاکید بر اینکه مشاهده سیگار در مغازه‌ها هم باعث وسوسه کودکان و نوجوانان به مصرف آن می‌شود. اظهار داشت: تلاش داریم با برگزاری نشست‌های مختلف کسبه و بازاریان بیشتری را برای پیوستن به این پویش ترغیب کنبم .

شهرستان گالیکش با افزون بر ۶۳ هزار نفر جمعیت در شرق گلستان واقع است./ ایرنا

کپی