اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹

المپیاد فیلمسازی نوجوانان آنلاین شد

المپیاد فیلمسازی نوجوانان آنلاین شد

مدیر اجرایی المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران متذکر شد: با تجربه‌ای که از کار با نوجوانان به دست آوردیم و با توجه به پاندمی موجود و اینکه حضور در مجامع عمومی برای هیچکس امن نیست، تغییراتی را پیش رو خواهیم داشت و این تغییرات، در کارگاه‌های عملی آنلاین بروز و ظهور خواهد یافت.

سهیلا عسکری عضو شورای سیاستگذاری المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران با اشاره به چشم‌انداز چهارمین دوره این رویداد اظهار داشت: در دوره چهارم با تجربه‌ای که از کار با نوجوانان به دست آوردیم و با توجه به شرایط کنونی جامعه، پاندمی موجود و اینکه حضور در مجامع عمومی برای هیچکس امن نیست، تغییراتی را پیش رو خواهیم داشت و این تغییرات، در کارگاه‌های عملی آنلاین بروز و ظهور خواهد یافت.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان ،مدیر امور جشنواره‌های انجمن سینمای جوانان ایران با طرح این موضوع که نوجوانان می‌توانند برای یافتن یک ایده از محیط خانه خود شروع کنند، اظهار داشت: بسیاری از اتفاقات هستند که خود یک موقعیت جذاب و جالب ایجاد می‌کنند و می‌توانند به یک فیلم خوب تبدیل شوند.

فیلم‌های مطرح سینما هم از یک ایده کوتاه شروع شده است. همه ما باید خوب نگاه کردن را تمرین کنیم و به مشاهده‌گران خوبی بدل شویم. اگر این را تمرین کنیم، می‌بینیم اطراف ما روزانه پر از اتفاقاتی است که هر کدام می‌تواند دستمایه یک فیلم خوب شود.

زاویه دید نوجوانان به موضوع کرونا قابل تأمل است

او در ادامه با اشاره به پرداختن المپیاد به ماجرای کرونا در دوره چهارم و اعلام آن در فراخوان المپیاد، گفت: امسال یکی از موضوع‌های مهم که می‌تواند دستمایه نگارش ایده و تولید فیلم شود؛ بیماری فراگیر کرونا است. این بیماری به یک معضل جهانی تبدیل شده و قطعا همه خانواده‌ها با این موضوع درگیر هستند. ساده‌ترین تغییری که این بیماری ایجاد کرده، خانه‌نشینی بچه‌ها و تعطیلی مدارس است.

این خود موجب اتفاقات مختلفی شده است. علاقه‌مندیم این داستان‌ها را از نگاه متفاوت نوجوانان ببینیم. علاوه بر آن، زاویه دید نوجوانان به موضوع‌های مختلف و روش‌های حل مساله آن‌ها در شرایط پیچیده امروز، قابل تأمل و بررسی است.

کپی