اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
در خرداد ماه

۶۸۳ هزار فقره چک رمزدار وصول شد

۶۸۳ هزار فقره چک رمزدار وصول شد

طبق آمار بانک مرکزی ۶۸۳ هزار فقره چک رمزدار در خرداد ماه ۹۹ در کشور وصول شد.

براساس آمار بانک مرکزی 683 هزار فقره چک رمزدار به ارزشی بالغ بر ١١٦٨ هزار میلیارد ریال در خردادماه 99 در کل کشور وصول شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلـغ به ترتیب 3.4 درصد و 6.6 درصد کاهش داشته است. در ماه مورد بررسی در استان تهران بالغ بر 208 هزار فقره چک رمزدار به ارزشی بیش از ٦٢٨ هزار میلیارد ریال وصول شد.

در ماه مذکور 48.6 درصد از تعداد چک‌های رمزدار وصولی در سه استان تهران (30.5 درصد)، خراسان رضوی (9.2 درصد) و اصفهان (8.9 درصد) وصول شده است که بیش‌ترین سهم را در مقایسه با سایر استان‌ها دارا بوده‌اند. همچنین ٦٦ درصد از ارزش چک‌های فوق در استان‌های تهران (53.8 درصد)، خراسان رضوی (6.2 درصد) و اصفهان (٦ درصد) وصول شده است.

چک‌های وصولی بر حسب عادی و رمزدار

حدود ٧ میلیون و 700 هزار فقره چک در خردادماه ٩٩ در کل کشور وصول شد که از این تعداد بیش از ٧ میلیون فقره عادی و حدود 700 هزار فقره رمزدار بوده است. بر این اساس در کل کشور 91.1 درصد از کل تعداد چک‌های وصولی، عادی و 8.9 درصد رمزدار بوده است.

در ماه مورد بررسی درکل کشور حدود ٢٥٢٧ هزار میلیارد ریال چک وصول شد که حدود ١٣٥٩ هزار میلیارد ریال چک عادی و بیش از ١١٦٨ هزار میلیارد ریال چک رمزدار است. به عبارتی در کل کشور 53.8 درصد از کل ارزش چک‌های وصولی، عادی و 46.2 درصد رمزدار بوده است./تسنیم

---
کپی