اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹

جست و‌جویی در ادبیات کودک و نوجوان

جست و‌جویی در ادبیات کودک و نوجوان
یگانه خدامی خبرنگار

اگر اهل ادبیات کودک و نوجوان هستید و دوست دارید بدانید در این حوزه چه اتفاقاتی می‌افتد خواندن «پژوهشنامه ادبیات کودک و نوجوان» حتماً کمک‌تان می‌کند. این فصلنامه که به تازگی بیستمین شماره آن منتشر شده هر بار یک موضوع برای پرونده‌هایش دارد که این بار «جانی روداری» نویسنده ایتالیایی کتاب‌های «بنفشه‌ای در قطب»، «مارکو و میرکو» و «داستان‌های ماشین تحریر» موضوع پرونده پژوهشنامه ادبیات کودک و نوجوان شده است.

می‌توانید مطالبی مانند «جانی روداری در زمانه ما»، «کتاب شناسی آثار جانی روداری به زبان فارسی»، «روداری کبیر: یک بررسی» و «داستان‌هایی که همه جا هستند» را در این پرونده و درباره «روداری» بخوانید. علاوه بر این، بخش ویژه‌ای به «لاک پشت پرنده» در این شماره از فصلنامه اختصاص داده شده است. فهرستی از کتاب‌های حوزه کودک و نوجوان که با همکاری شهر کتاب و پژوهشنامه کودک و نوجوان ارائه می‌شود و این بار داوران
«لاک پشت پرنده» درباره نامزدهای نشان طلایی و نقره‌ای سال 1398 در این فصلنامه با هم گفت‌و‌گو کرده‌اند. «چرا برخی نوجوانان داستان نمی‌خوانند» گزارشی است که براساس پژوهشی در شیراز در این شماره از فصلنامه می‌خوانید و فهرست بیستم «لاک پشت پرنده» هم همراه یادداشتی برای هر کتاب معرفی شده در شماره جدید فصلنامه قرار دارد که می‌تواند در انتخاب کتاب برای فرزندان‌تان کمک‌تان کند. پژوهشنامه ادبیات کودک و نوجوان را در اپلیکیشن‌های کتابخوانی هم می‌توانید مطالعه کنید.
پژوهشنامه ادبیات کودک و نوجوان
مدیرمسئول: مهدی حجوانی
سردبیر: مریم محمدخانی
نشر: تحلیلگران عصر اطلاعات
قیمت: 15500 تومان

کپی