اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹

طرح انتقال آب دریای عمان به استان‌های شرقی کشور در هفته دولت کلید می‌خورد

طرح انتقال آب دریای عمان به استان‌های شرقی کشور در هفته دولت کلید می‌خورد

گروه ایران زمین/ مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی از کلنگ‌زنی طرح انتقال آب دریای عمان به سه استان شرقی کشور شامل سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی در چابهار با حضور مقامات ملی، استانداران و مدیران و مسئولان ارشد سه استان در هفته دولت خبر داد.

به گزارش شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی محمد علایی با بیان اینکه به منظور مدیریت و تأمین آب شرق کشور اجرایی شدن دو طرح بزرگ الزامی است، اظهار کرد: این دو طرح شامل اجرای سند سازگاری با کم‌آبی است که سال گذشته تصویب و ابلاغ شد، طرح دوم شیرین‌سازی و انتقال آب از دریای عمان به سه استان شرق کشور است.
وی با اشاره به طرح شیرین‌سازی آب از دریای عمان، تصریح کرد: مطالعات مرحله نخست این طرح عظیم انجام شد و سال گذشته وزارت نیرو مجوز اولیه تخصیص آب از دریای عمان را صادر کرد که این طرح باید توسط بخش خصوصی انجام شود.
علایی ادامه داد: در فرآیند قانونی جمعی از سرمایه‌گذاران خصوصی برای اجرای این طرح، شرکت مجری طرح را تأسیس کردند. امسال نیز مطالعات پدافند غیرعامل و زیست‌محیطی طرح تصویب و مجوزهای لازم صادر و همچنین زمین تصفیه‌خانه در ساحل چابهار تحویل شرکت مجری طرح شد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی گفت: طبق هماهنگی‌‎های انجام شده در جلسه‌ای در استانداری خراسان رضوی با حضور معاونان امور عمرانی سه استان سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و رضوی و مدیرعامل شرکت مجری طرح، مصوب شد که کلنگ‌زنی آغاز عملیات اجرایی این طرح عظیم در هفته دولت، یعنی هفته اول شهریورماه سال‌جاری در چابهار با حضور مقامات ملی، استانداران و مدیران عامل شرکت‌های آب سه استان انجام شود.

کپی