اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹
وزیر آموزش و پرورش در بازدید از موسسه «ایران»

رسانه ابزاری مؤثر برای حکمرانی شایسته است

رسانه ابزاری مؤثر برای حکمرانی شایسته است

وزیر آموزش و پرورش در آستانه روز خبرنگار از مؤسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران بازدید کرد.

محسن حاجی میرزایی ضمن بازدید از بخش‌های مختلف مؤسسه فرهنگی- مطبوعاتی ایران و سرویس‌های مختلف تحریریه روزنامه، به سؤالات خبرنگار «ایران» درباره کنکور ۹۹ دانشگاه‌ها، نحوه بازگشایی مدارس با توجه به شیوع بالا ویروس کرونا، نحوه ثبت نام دانش‌آموزان و مسائل رفاهی فرهنگیان پاسخ داد.
در این بازدید، وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه روزنامه ایران یکی از معدود روزنامه‌های پویا، خلاق، پرمحتوا و به‌روز است، گفت: این روزنامه سرعت عمل خوبی در انتقال مسائل و مطالبات مردم به دولت دارد. امروز بخش رسانه و خبرنگاری صرفاً انتقال خبر و برقراری ارتباط بین افراد نیست، بلکه ابزاری مؤثر برای حکمرانی شایسته است. بنابراین رسانه کارآمد و توانمند، می‌تواند در اجماع و اقناع‌سازی جامعه مؤثر باشد و بدون شک مسأله زمانی حل می‌شود که مردم درک درستی از مسائل داشته باشند.
مهدی شفیعی، مدیرعامل مؤسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران هم در این دیدار گفت: روزنامه ایران دو وظیفه مهم را برعهده دارد، نخست اینکه صدای مردم را به گوش دولتمردان و مسئولان برساند که قطعاً در سیاستگذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها مؤثر است و دوم بیان دستاوردها و اقدامات دولت بویژه در سال آخر است که باید در میان مردم منعکس شود. مشروح مصاحبه با وزیر آموزش و پرورش درباره برگزاری کنکور، رتبه‌بندی معلمان، معیشت و رفاه فرهنگیان و بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید اویل هفته آینده منتشر خواهد شد.

کپی