اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹

آتش‌سوزی در نیروگاه سیکل ترکیبی سمنان

آتش‌سوزی در نیروگاه سیکل ترکیبی سمنان

نیروگاه سیکل ترکیبی شهید باکری سمنان ظهر امروز دچار آتش‌سوزی شد؛ اما خوشبختانه حریق مهار شد و کسی آسیب ندیده است.

 نیروگاه سیکل ترکیبی شهید باکری سمنان ظهر امروز دچار آتش‌سوزی شد و آتش‌نشانان پس از مهر و اطفای حریق، هم‌اکنون در حال ایمن‌سازی محیط هستند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان  بیان کرد: این حادثه با حضور سریع آتش‌نشانان ختم به خیر شده و خوشبختانه تلفات جانی نداشته است.

سعید اسماعیل‌پور اضافه کرد: بر اساس گزارشی که به آتش‌نشانی در ساعت حدود ۱۳ امروز اعلام شد، به‌سرعت نیروها را به محل وقوع حادثه اعزام کردیم و با تلاش‌های صورت‌گرفته، خوشبختانه حریق مهار شد.---

 

او ادامه داد: 20 نفر از نیروهای سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان از پنج ایستگاه به محل وقوع حادثه اعزام شدند و توانستند آتش را مهار کرده و محیط را ایمن‌سازی کنند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان افزود: علت وقوع این حادثه از سوی کارشناسان امر در حال بررسی بوده ولی بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد که گرمای هوا سبب شده تا مخزن ۲۰ میلیون لیتری گازوئیل نیروگاه سرریز و دچار حریق شود.

نیروگاه سیکل ترکیبی قدس سمنان معروف به نیروگاه شهید باکری سمنان در کیلومتر ۱۰ بزرگراه سمنان- دامغان قرار دارد که بهره‌برداری  آن مربوط به دی ۱۳۹۱ است.

این نیروگاه یکی از نیروگاه‌های از نوع سیکل ترکیبی با ظرفیت تولید ۴۸۴ مگاوات است که شامل دو واحد گازی ۱۶۲ مگاواتی V94.02 و یک واحد بخار ۱۶۰ مگاواتی در زمینی به مساحت ۱۰۰ هکتار است.

ظرفیت فعلی این نیروگاه ۳۲۴ مگاوات بوده و بخش بخار و سیکل ترکیبی آن هنوز به بهره‌برداری نرسیده‌؛ سوخت این نیروگاه گاز طبیعی و سوخت پشتیبان نفت گاز (گازوئیل) است./ فارس 

کپی