اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹

«کتاب بخوانیم، ایمن بمانیم» شعار تابستانه کتاب ۹۹ شد

«کتاب بخوانیم، ایمن بمانیم» شعار تابستانه کتاب ۹۹ شد

مدیرعامل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران گفت: به پاس تقدیر از تلاش های مدافعان سلامت، «کتاب بخوانیم، ایمن بمانیم» به‌عنوان شعار تابستانه کتاب ۹۹ انتخاب شد.

 ایوب دهقانکار مدیرعامل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران با اشاره به نقش موثر اصحاب فرهنگ و هنر کشور در همراهی با ملت ایران در مبارزه با ویروس کرونا گفت: همانگونه که انتظار میرفت اصحاب فرهنگ و هنر کشور در ایفای مسوولیت اجتماعی خود و عمل به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا پیشتاز بودند و در همین راستا، اولین صنوفی که به دعوت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تعطیلی فعالیت های خود به مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا لبیک گفتند و هموطنان را به در خانه ماندن تشویق کردند اصحاب فرهنگ و هنر بودند.

وی افزود: جامعه نشر کشور که جامعه‌ای تاثیرگذار در عرصه فرهنگ محسوب می‌شود، در عمل به مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا خوش درخشید و به‌رغم مشکلات موجود، سلامت مردم را بر برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به‌عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی کشور مقدم دانستند.

مدیرعامل موسسه خانه کتاب و ادبیات در ادامه درباره برگزاری طرح تابستانه کتاب گفت: در راستای تحقق بخشی از برنامه‌های معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حمایت از ناشران و کتابفروشان کشور، مقرر شد طرح تابستانه کتاب ٩٩ از روز شنبه ١٨ تا پنجشنبه ٣٠ مرداد توسط موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار شود. در این‌شرایط در خانه‌ماندن که با هدف سلامتی جسم توصیه می‌شود، به هیچ‌عنوان به معنای منفعل بودن نیست و وقتی می‌گوییم در خانه می‌مانیم، نه تنها هیچ منافاتی با کسب علم و دانش ندارد، بلکه فرصتی مغتنم برای کسب آگاهی و دانش افزایی و سلامت روح است.

دهقانکار در پایان گفت: با عنایت به همین‌مساله و اینکه سلامت جسم و روح مکمل یکدیگرند، به پاس تقدیر از تلاش‌های مدافعان سلامت «کتاب بخوانیم، ایمن بمانیم» به عنوان شعار تابستانه کتاب ۹۹ انتخاب شد./مهر

کپی