اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹

دستگیری قاچاقچیان گردو و طاقه پارچه در جنوب تهران

دستگیری قاچاقچیان گردو و طاقه پارچه در جنوب تهران

رئیس پلیس مبارزه با امنیت اقتصادی تهران از کشف ۲۸ هزار و ۲۴۰ کیلو گردو و ۲۱۲ طاقه پارچه قاچاق از انباری در جنوب تهران خبر داد.

 سرهنگ علی ولی پور گودرزی در این باره گفت: اواخر هفته گذشته مأموران پلیس امنیت اقتصادی در رصد های اطلاعاتی دریافتند تعدادی افراد با همکاری یکدیگر مقادیری کالاهای قاچاق در انباری در جنوب تهران دپو و جمع آوری کرده اند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی افزود: گشت زنی های انتظامی آغاز تا اینکه کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی موفق به شناسایی محل انباری و مالک آن شدند و مشخص شد که مالک انباری با همکاری ۲ تن از همدستانش کالای قاچاق را در این انباری تخلیه کرده است.

وی با اشاره به اینکه نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضائی منعکس شد، گفت: دستور دستگیری متهمان و بازرسی از داخل انباری اخذ شد و روز گذشته تیمی از کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی به محل انباری اعزام شدند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه در این رابطه ۳ متهم دستگیر شدند، تصریح کرد: در بررسی از داخل انباری ۲۱۲ طاقه پارچه و ۲ هزارو ۲۴۰ کیلو گردو فاقد بارنامه و مجوزهای گمرکی کشف شد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران با اشاره به اینکه با دستور قضائی اموال کشف شده تحویل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی تهران شد، تصریح کرد: ارزش ریالی کالای مکشوفه بنا به نظر کارشناسان بیش از ۱۵ میلیارد ریال برآورد شده است.

بر اساس گزارش سایت پلیس، به گفته سرهنگ ولی پور گودرزی، هر ۳ متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند./ پلیس 

 

کپی