اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹

برقراری تماس تصویری با روبات مقوایی

برقراری تماس تصویری با روبات مقوایی

یک طراح، برای برقراری تماس تصویری به شیوه‌ای جالب‌تر یک کیت روباتیک توسعه داده است.

 روبات‌های چرخ دار که دارای صفحه‌هایی مانند تبلت هستند، به افراد اجازه می‌دهند در یک لحظه در دو مکان باشند.

اما این روبات‌ها در عین اینکه کاربردی هستند، می‌توانند گرانقیمت نیز باشند.

شرکت "کرفتی ربات"(Crafty Robot) یک ربات به نام "اسمارتی‌پرزنس"(Smartipresence) عرضه کرده که با مقوا و گوشی هوشمند کار می‌کند.

پروژه "Smartipresence" روی یک پلتفرم روباتیک مقوایی نصب شده که با اپلیکیشن هدایت می‌شود.

این ربات به عنوان یک کیت متشکل از بخش‌هایی از مقوا و قطعات الکترونیکی قابل استفاده مجدد بوده و برای برقرای تماس تصویری از گوشی هوشمند کاربر بهره می‌گیرد.

آتکین، طراح این روبات گفت: اینکه ما در شرایط فعلی و به دلیل پاندمی کووید-۱۹ نمی‌توانیم عزیزان خود را ببینیم، خیلی بد است. پس من خواستم چیزی طراحی کنم که به بهبود شرایط کمک شود.

وی ادامه داد، من فکر می‌کنم یک فناوری "حضور از راه دور" می‌تواند به این امر کمک کند. اما نه ربات‌هایی که هزینه‌های گرانی دارند.

اتکین افزود، من دریافتم که کیت اسمارتی‌بات بیشتر قسمت‌های مورد نیاز برای دسترسی به یک روبات حضور از راه دور را دارد که می‌تواند در خانه مردم به کار گرفته شود.

پس من قسمت‌های مقوایی را برای آن طراحی کردم تا تجربه برقراری ارتباط با دوستان و عزیزان ما بهتر شود.

پس از مونتاژ مقواها، یک گوشی هوشمند روی روبات کوچک که با باطری کار می‌کند، نصب می‌شود. پس از ثبت‌نام آنلاین در سرویس "Smartipresence" استفاده ۱۰ ساعته از دستگاه میسر می شود.

کاربران می‌توانند برای یک صفحه ویژه وب، یک لینک را به دوستان و عزیزان خود ارسال کنند و حین برقراری تماس تصویری، فرد مخاطب می‌تواند کنترل حرکات روبات را به دست گیرد. یا حتی می‌تواند صفحه گوشی را کج کند یا به پایین و بالا تغییر جهت دهد.

اگر برنامه‌ریزی‌ها خوب پیش رود، فروش این محصول از ماه اکتبر آغاز خواهد شد./ایسنا

کپی