اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد:

۱۱ درصد کل مبتلایان کرونای کشور مربوط به فارس است

۱۱ درصد کل مبتلایان کرونای کشور مربوط به فارس است

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد که یازده درصد از کل موارد ابتلا و ۲.۹ درصد از کُل موارد فوت ناشی از بیماری کووید۱۹ در کشور، مربوط به استان فارس است.

عبدالرسول همتی سه‌شنبه ١٤ مرداد در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه وضعیت فارس از قرمز به هشدار (زرد) تبدیل شده، گفت: ملاک اصلی در تعیین رنگ بندی شهرستان‌ها و استان‌ها تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌هاست، این شاخص نشان می‌دهد که آیا سیستم درمانی برای پاسخگویی در این بخش پویایی لازم را دارد یا ندارد.

او در بخش دیگری از سخنان خود به تفکیک آمار ابتلایان در گروه‌های سنی مختلف پرداخت و گفت: ۳ درصد از کل مبتلایان فارس در گروه سنی زیر ۱۰ سال و یک درصد مجموع فوتی‌ها نیز در این رده سنی گزارش شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: ۷۰ درصد از مجموع مبتلایان و ۱۵ درصد از کل فوتی‌های فارس نیز در گروه سنی ١٠ تا ۵٠ سال گزارش شده است.

به گفته همتی، گروه سنی ۵٠ سال به بالا ٢٧ درصد از کل مبتلایان و  ٨۴ درصد از مجموع کل فوتی‌ها را در فارس تشکیل داده‌اند.

او همچنین با بیان اینکه میانگین سنی جانباختگان در فارس به ۵٨ سال رسیده است، گفت: ۵۷ درصد از کل مبتلایان و ۷۲ درصد از فوتی‌های کرونایی را مردان و مابقی را در این تفکیک آماری زنان تشکیل داده‌اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، همچنین با بیان اینکه از کل مبتلایان ٧٣ درصد نیازی به بستری نداشته‌اند، گفت: ۳۵ درصد از آمار فوتی‌های فارس در ۴ ماه اول شیوع بیماری رخ داده اما ۶۵ درصد از فوتی‌های این استان در تیرماه حادث شد که این امر روزهای سختی را برای کادر درمانی رقم زد./ ایسنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی