اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹

مالک تیک تاک: هنوز درباره فروش اپلیکیشن تصمیم نگرفتیم

مالک تیک تاک: هنوز درباره فروش اپلیکیشن تصمیم نگرفتیم

در شرایطی که گفته می‌شود مایکروسافت قصد خرید اپلیکیشن چینی تیک تاک را دارد، بایت دنس مالک این اپلیکیشن می‌گوید هنوز در این مورد تصمیم نهایی را نگرفته است.

ژانگ ییمینگ مؤسس و مدیرعامل بایت دنس در این مورد گفته است: ما با فروش تیک تاک در آمریکا موافق نیستیم، زیرا همیشه به حفاظت از داده‌های کاربرانمان متعهد بوده ایم و این پلتفرم را بی طرف و شفاف نگه داشته ایم.

وی در یادداشتی که برای کارکنان این شرکت ارسال کرده، افزوده است: ما هنوز در این زمینه به توافق نهایی نرسیده ایم. اما با توجه به شرایط فعلی بین المللی ما باید با دستور اجرایی رئیس جمهور آمریکا برای ممنوعیت فعالیت تیک تاک و نیز تصمیم کمیته سرمایه گذاری خارجی آمریکا در این زمینه مواجه شویم. در عین حال ما از هیچ احتمالی نمی‌گذریم.

در بخش دیگری از این یادداشت آمده است: اگر چه ما بارها تاکید کرده ایم که بایت دنس یک شرکت خصوصی است و می‌توانیم برای رفع نگرانی‌های آمریکایی‌ها راه حل های فناورانه پیشنهاد دهیم، اما درخواست طرف آمریکایی برای فروش تیک تاک به یک شرکت در این کشور به قوت خود باقی است.

مایکروسافت روز گذشته از تمایل خود برای خرید نرم افزار چینی تیک تاک از بایت دنس خبر داده بود. منابع خبری غربی از نهایی شدن تصمیم در این زمینه تا ۱۵ سپتامبر خبر داده بودند. ترامپ روز گذشته از فرصت ۴۵ روزه به تیک تاک و مایکروسافت برای جمع بندی در این زمینه خبر داده بود. در عین حال تیک تاک بارها تاکید کرده هیچ رابطه‌ای با دولت چین ندارد و اطلاعات خصوصی کاربرانش را در اختیار دولت این کشور قرار نمی‌دهد./مهر

بیشتر بخوانیم: آیا "تیک تاک" به مایکروسافت واگذار می شود؟

کپی