اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹

آیا "تیک تاک" به مایکروسافت واگذار می شود؟

آیا "تیک تاک" به مایکروسافت واگذار می شود؟

شرکت مایکروسافت مذاکراتی جدی را با دونالد ترامپ آغاز کرده است. این مذاکرات درباره علاقه مایکروسافت به خرید اپلیکیشن تیک تاک است. اپلیکیشن تیک تاک از مدتی پیش مورد غضب رئیس جمهور ایالات متحده قرار گرفته است.

دونالد ترامپ از مدتی پیش مدعی شده است که تیک تاک یک اپلیکیشن جاسوسی است و هدف آن نیز سرقت اطلاعات کاربران است با این وجود، بسیاری از کاربران در سراسر جهان از این اپلیکیشن استفاده می‌کنند.
این نخستین بار نیست که دونالد ترامپ با فناوری‌های مختلف چینی ابراز مخالف می‌کند. در بخش سخت افزاری نیز مدت‌ها است که دونالد ترامپ با محصولات هواوی وارد جدال شده و حتی متحدان خود را نیز تشویق به ترک محصولات هواوی می‌کند. اما به نظر می‌رسد مایکروسافت در تلاش است نظر مثبت رئیس جمهور و ByteDance را برای خرید تیک تاک جلب کند.

اما راضی کردن ترامپ کاری دشوار به نظر می‌رسد چرا که دونالد ترامپ معتقد است چینی‌ها از این برنامه برای جمع آوری اطلاعات شهروندان آمریکایی استفاده می‌کنند و در نتیجه این برنامه را تهدیدی که برای امنیت ملیمی داند. مالک ByteDance تاکنون در انجام معامله با دولت ایالات متحده ناموفق بوده است بنابراین یک راه حل جایگزین پیشنهاد شده است: مایکروسافت می‌تواند در صورت موافقت دونالد ترامپ تیک تاک را خریداری کند.
این غول نرم افزاری رسما تأیید کرد که مدیرعامل مایکروسافت ساتیا نادلا در حال مذاکره با رئیس جمهور و همچنین ByteDance است. بر اساس بیانیه مایکروسافت، این شرکت متعهد است که TikTok را پس از یک بررسی کامل امنیتی و ارائه منافع اقتصادی مناسب برای ایالات متحده خریداری کند.»/انتخاب


بیشتر بخوانیم:

ضرب الاجل ۴۵ روزه ترامپ به تیک تاک

اسباب کشی "تیک تاک" از آمریکا

کپی