اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹

امیر حاتمی در کمیسیون صنایع مجلس حضور یافت

امیر حاتمی در کمیسیون صنایع مجلس حضور یافت

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با حضور در کمیسیون صنایع مجلس گزارشی از عملکرد وزارتخانه متبوع خود به کمیسیون صنایع و معادن مجلس ارائه کرد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت که براساس گفته وزیر دفاع نیروهای مسلح آماده تر از هر زمان دیگری از حدود و ثغور کشور دفاع می‌کند.

حجت الله فیروزی اظهار کرد: جلسه بعد از ظهر امروز (یکشنبه) کمیسیون صنایع با حضور وزیر دفاع و معاونین ایشان برگزار شد و امیر حاتمی گزارشی از موفقیت‌های وزارت دفاع در خصوص تولید و ساخت جت پیشرفته اموزشی کوثر که مورد تقدیر رهبری هم قرار گرفته ارائه کردند.

وی افزود: امیر سرتیپ حاتمی همچنین با تشریح و تبیین جایگاه قدرت دفاعی جمهوری اسلامی  گفت که ما مفتخریم علیرغم تحریم‌های ظالمانه در حوزه تقویت بنیه دفاعی به پیشرفت تحسین برانگیزی دست یافته‌ایم و وزارت دفاع توانسته نیازهای واقعی نیروهای مسلح را در حوزه‌های رزم زمینی و هوایی و دریایی و پدافندی و موشکی برآورده کند.

فیروزی یادآور شد: وزیر دفاع همچنین عنوان کرد که نیروهای مسلح آماده تر از هر زمان دیگری از حدود و   ثغور کشور دفاع می‌کند و وزارت دفاع از سرریز فناوری‌های دفاعی در راستای کمک به خودروسازان داخلی، حمل  ونقل هوایی دریایی و ریلی و حوزه‌های فناوری اطلاعات استفاده می‌کند.

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با اشاره به گزارش وزیر دفاع گفت: وزارت دفاع علاوه بر مسئولیت خطیر خود در پشتیبانی از نیروهای مسلح سعی کرده متناسب با نیاز و درخواست‌های دولت خدماتی را از سرریز فناوری‌های دفاعی ارائه کند و بهره وری حداکثری از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان، بهره گیری از علم و دانش ونخبگان و دانشمندان در توسعه و پیشرفت و همچنین تشکیل شبکه علمی و فناورانه را در دستور کار خود قرار دهد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: به گفته امیر سرتیپ حاتمی ارتقای توان موشکی، تهیه و ساخت پیشرفته ترین سامانه‌های پدافند هوایی، خودکفایی در دستاوردهای رزم هوایی، دریایی و زمینی و سامانه‌های جنگ الکترونیک از اولویت‌های وزارت دفاع است.

وی در پایان گفت: در این جلسه اعضای کمیسیون همچنین سوالات خود را در حوزه صنایع دفاعی مطرح کردند و ایشان نیز پاسخ‌هایی را به نمایندگان ارائه کردند.

نیروهای مسلح آماده تر از هر زمان دیگری از کشور دفاع می‌کند

«الله‌وردی دهقانی» با تشریح جلسه روز یکشنبه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در جلسه امروز کمیسیون امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گزارشی از عملکرد وزارتخانه متبوع خود در بخش‌های صنعتی، هوایی، پدافندی، موشکی و سایر بخش‌ها و فناوری ارائه کرد.

عضو کمیسیون صنایع اضافه کرد: در جلسه امروز کمیسیون صنایع و معادن مجلس، همچنین اختصاص یکسری تسهیلات قانونی مورد انتظار امیر حاتمی بود که درباره اختصاص این تسهیلات بحث و تبادل‌نظر صورت گرفت.

وی خاطرنشان کرد: نمایندگان همچنین در این جلسه نقطه‌نظرات، تقاضاها و درخواست‌های خود را به‌ویژه برای حمایت وزارت دفاع از صنایع و پشتیبانی تکنولوژیک و صنعتی و تولید مطرح کردند.

نماینده ورزقان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: نمایندگان معتقد بودند که وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در شرایط فعلی برای بهبود تولید و صنعت کشور و گذر از شرایط سخت کنونی می‌تواند نقش موثری ایفا کند./ایرنا و ایسنا

کپی