اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹

مصدومیت محیط‌بانان در سفیدکوه خرم‌آباد

مصدومیت محیط‌بانان در سفیدکوه خرم‌آباد

مسئول منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم‌آباد از مصدومیت چهارنفر از محیطبانان این منطقه در درگیری با شکارچیان خبر داد.

چنگیز نیازی امروز ۱۲ مرداد در جمع خبرنگاران گفت: روز گذشته مأموران یگان حفاظت منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم‌آباد در پی دریافت گزارشی مبنی بر حضور شکارچیان غیرمجاز در منطقه، با کمین و رد زنی برای دستگیری متخلفان وارد عمل شدند.

نیازی افزود: محیط بانان در ساعت ۲۱ یازدهم مرداد با مشاهده متخلفین اقدام به دستگیری آنها کرده که متاسفانه علیرغم هشدارهای محیط‌بانان، متخلفین با شلیک اسلحه اقدام به درگیری با مامورین کردند.

وی بیان کرد: با درایت محیط بانان یکی از متخلفین که اقدام به تیراندازی کرده بود دستگیر و اسلحه وی ضبط شد ولی متاسفانه تعدادی از همراهان این متخلفین که قصد انتقال و جابجایی آنها را داشتند ضمن توهین به محیط‌بانان و تمرد از دستور ضابطین قضایی  با آنها درگیر شدند.

نیازی گفت: در این درگیری، با آلاتی همچون چوب دستی، سنگ و چاقو چهارنفر از محیط‌بانان دچار مصدومیت شدند که مصدومیت یکی از آنها از ناحیه صورت خیلی حاد گزارش شده است.

وی اظهار کرد: هر چند ضاربان از محل حادثه متواری شدند ولی با هوشیاری ماموران، یکی از آنان دستگیر و بقیه آنها نیز شناسایی شدند.

مسئول منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم آباد تصریح کرد: با هماهنگی مقام قضایی و همکاری نیروی انتظامی اقدامات لازم درخصوص دستگیری متخلفین صورت گرفته است./ ایسنا 

 

کپی