اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹

واکنش دمشق به توافق نفتی قسد و آمریکا

واکنش دمشق به توافق نفتی قسد و آمریکا

دمشق به شدت توافق امضا شده میان شبه نظامیان سوریه دموکراتیک (قسد) و یک شرکت نفتی آمریکایی برای سرقت نفت سوریه را محکوم و تاکید کرد که این توافق را باطل و فاقد وجاهت قانونی می‌داند.

به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، یک منبع رسمی وزارت خارجه سوریه اعلام کرد که جمهوری عربی سوریه، شدیداً توافق امضا شده میان شبه نظامیان سوریه دموکراتیک (قسد) و یک شرکت نفتی آمریکایی برای سرقت نفت سوریه با نظارت و حمایت دولت آمریکا محکوم کرد.

این منبع تاکید کرد که این توافق به منزله یک دزدی تمام عیار است و تنها می‌توان آن را معامله‌ای میان دزدانی توصیف کرد که برخی از آنها دست به سرقت زده و دزدان دیگر قصد خریداری آن را دارند و حاکمیت سوریه را نقض می‌کنند. این کار ادامه روش خصمانه آمریکا در قابل سوریه در سرقت منابع و ثروت‌های مردم این کشور و سنگ اندازی در مسیر تلاش‌های دمشق برای بازسازی آنچه محسوب می‌شود که تروریسم مورد حمایت خود آمریکا تخریب کرده است.

این منبع خاطرنشان کرد: جمهوری عربی سوریه، این توافق را باطل و ملغی و فاقد وجاهت قانونی به حساب می‌آورد و مجدداً هشدار می‌دهد که چنین اقدامات پستی بیانگر روش این شبه‌نظامیان مزدوری است که راضی شده‌اند عروسکی ارزان در دست اشغالگر آمریکایی باشند.

وی تاکید کرد: این شبه نظامیان اجیرشده باید درک کنند که اشغالگر ظالم آمریکایی یقیناً به سمت زوال پیش می‌رود و این شبه نظامیان همانند سایر گروه‌های تروریستی که دولت سوریه توانست آنها را شکست دهد، شکست خواهند خورد. سوری‌های اصیل می‌توانند از ثروت‌ها و منابع خود حفاظت کرده و تمامیت ارضی و وحدت ملت خود را حفظ کنند.  / ایسنا

کپی