اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹

رهبر اپوزیسیون اسرائیل: نتانیاهو دچار هیستری شده است

رهبر اپوزیسیون اسرائیل: نتانیاهو دچار هیستری شده است

رهبر اپوزیسیون رژیم صهیونیستی گفت که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم به دلیل تظاهرات علیه‌ خود دچار حالت هیستری شده است.

 مرکز پخش اسرائیلی "مکان" امروز (یکشنبه) به نقل از یائیر لاپید، رهبر اپوزیسیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد: نتانیاهو به دلیل تظاهراتی که علیه‌ او به راه افتاده و از آنجایی که این اعتراضات تاثیر بزرگی بر اراضی اشغالی دارند، دچار حالت هیستری شده است.

لاپید تاکید کرد: شهروندان اسرائیلی حاضر نیستند از دولت خود دست بکشند، آنها تاکید دارند کابینه باید محدود و نه فاسد باشد، در حالی که تعداد زیادی از اعضای آن از احزاب راست‌گرا هستند.

قرار است جنبش حامی "شفافیت قدرت" امروز با موافقت پلیس و شهرداری در پارک "چارلز کلر" شهر تل‌آویو  چادرهای تحصن برپا کنند و از این پارک به عنوان محلی برای گردآوری تمامی جنبش‌های اعتراضی مخالف دولت در اراضی اشغالی استفاده خواهد شد.

ده‌ها هزار شهروند اسرائیلی عصر شنبه در تظاهراتی علیه کابینه این رژیم در تل‌آویو، حیفا، قیساریه و بخش‌های دیگری از اراضی اشغالی شرکت کردند، بزرگترین تظاهرات در شهر قدس اشغالی مقابل خانه نتانیاهو در اعتراض به اتهامات فساد او و دولتش و نیز عملکرد کابینه او در بحران کرونا و افزایش موارد ابتلا برپا شد.  / ایسنا

کپی