اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹

آیا باید برای مقابله با کرونا عینک بزنیم؟

آیا باید برای مقابله با کرونا عینک بزنیم؟
آرزوکیهان

می‌دانیم که ویروس کرونا از طریق بینی و دهان وارد بدن فرد شده و باعث بروز بیماری می‌شود به همین دلیل پزشکان مداوم توصیه می‌کنند صورت و ناحیه بینی و دهان‌مان را با ماسک بپوشانیم اما آیا چشم‌هایمان نیز در مقابل کرونا قابل نفوذند؟

به گزارش ایران آنلاین به نقل از سی ان ان، دکتر «توماس استاینمن» از انجمن چشم پزشکی آمریکا در این باره می‌گوید چشم‌ها نیز همچون بینی و دهان می‌توانند عامل نفوذ کرونا به بدن باشند.
سازمان بهداشت جهانی در اوایل ماه جاری تائید کرد شواهدی در دست دارد که افرادی در سراسر جهان از طریق قطرات شناور ویروس در هوا به بیماری مبتلا شده‌‌اند و می‌توان گفت یکی از این راه‌ها چشم است. طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های عفونی آمریکا با لمس کردن سطح آلوده به ویروس و سپس لمس چشم می‌توانید ویروس را وارد بدن خود کنید.

این پزشک افزود: می دانیم که ورود ویروس از طریق چشم به مراتب کمتر از بینی و دهان است اما این احتمال وجود دارد که از چشم‌هایمان ویروس را وارد بدن خود کنیم زیرا مسیری که ویروس باید طی کند به مراتب سخت از مسیری است که به دهان و بینی وارد می‌شود.
یعنی یک چشم آلوده پس از ریختن اشک و یا قطرات چشمی این قطرات به سمت بینی نیز حرکت کرده و وارد بدن می‌شوند اما با این وجود این امکان را در نظر می‌گیریم که چشم نیز عامل نفوذی برای ویروس خواهد بود.

پس باید عینک بزنیم؟

بله بهتر است از عینک استفاده کنید زیرا عینک نیز می‌تواند در روند محافظت از صورت در مقابل ویروس موثر باشد.
دکتر استایمن افزود: پوشش چشم‌ها با عینک یک حرکت عاقلانه است برای افرادی که نمی‌توانند فاصله اجتماعی را حفظ کرده و پروتکل‌های بهداشتی را درست اجرا کنند اما برای افرادی که از خانه خارج شده و ارتباط نزدیکی با مردم ندارند داشتن تنها ماسک و حفظ فاصله اجتماعی کافی است.

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

 

کپی