اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

سه طبقه از مخازن آرشیو ملی ریل گذاری می‌شود

سه طبقه از مخازن آرشیو ملی ریل گذاری می‌شود

سه طبقه از مخازن ساختمان آرشیو ملی ریل گذاری می‌شود. استاندارد بین المللی مخازن قفسه‌های اسناد در دنیا به صورت ریلی است که این استاندارد افزایش ۴۰ درصدی ظرفیت سندگذاری را در پی دارد.

حامد ایرانشاهی مدیر کل خدمات آرشیوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از قفسه بندی ریلی سه طبقه از مخازن ساختمان آرشیو ملی خبر داد و گفت: ریل گذاری ۱۰ درصد از قفسه‌های مخازن انجام شده است و به زودی تکمیل و نهایی خواهد شد.

حامد ایرانشاهی درباره جزئیات ریل گذاری قفسه‌های مخازن آرشیو ملی ایران گفت: استاندارد بین المللی مخازن قفسه‌های اسناد در دنیا به صورت ریلی است که این استاندارد افزایش ۴۰ درصدی ظرفیت سندگذاری را در پی دارد.

مدیر کل خدمات آرشیوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ادامه داد: قفسه بندی ریلی موجب شده تا دو طبقه ریل گذاری قفسه های مخازن با سه طبقه مخازن معمولی برابری کند که این کار افزایش فضای آرشیوی مخازن سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران را موجب می‌شود. مثلاً اگر یک میلیون برگ سند در قفسه‌های معمولی چیدمان می‌شود، در قفسه‌های ریلی می توان بیش از یک میلیون و نیم برگ سند چیدمان کرد.

ایرانشاهی ادامه داد: قفسه بندی ریلی علاوه بر بالا بردن ظرفیت، دسترسی به اسناد را آسان‌تر می‌کند که با جا به جایی آسان قفسه‌ها می‌توان به اسناد دسترسی بهتر و سریع تری پیدا کرد.

وی گفت: براساس طرحی که در سازمان اسناد و کتابخانه ملی پایه ریزی شده، در حال حاضر ریل گذاری ۱۰ درصد از قفسه‌های مخازن سه طبقه از ساختمان آرشیو ملی در حال انجام است و باید کامل شود. این پروژه از مدتی قبل شروع شده و به زودی تکمیل و نهایی خواهد شد./مهر

کپی