اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹

روسیه، اتحادیه اروپا را به سیاسی‌کاری متهم کرد

روسیه، اتحادیه اروپا را به سیاسی‌کاری متهم کرد

وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد، اشاره سیاسی تصمیم اتحادیه اروپا مبنی بر اعمال تحریم علیه شهروندان و سازمان‌های روسیه، چین و کره شمالی به خاطر حملات سایبری ادعا شده، واضح و آشکار است.

به نقل از خبرگزاری "اسپوتنیک"، وزارت امور خارجه روسیه با اشاره به اینکه تحریم‌های یک‌جانبه اتحادیه اروپا غیرقانونی و آسیب‌زاست، در فیس‌بوک نوشت: ما از تصمیم شورای اتحادیه اروپا در ۳۰ ژوئیه (۹ مرداد) مبنی بر معرفی محدودیت‌های یک‌جانبه بر تعدادی از شهروندان و سازمان‌های روسیه، جمهوری خلق چین و کره شمالی، ناراحت و سرگردان شدیم. بار دیگر، این اقدام بدون هیچ اساسی و به بهانه دور از ذهن "درگیری در اتفاقات سایبری" گذشته، انجام می‌شود.

وزارت خارجه روسیه خواستار آن شد که اتحادیه اروپا از تلاش برای تحت فشار گذاشتن مسکو دست بردارد و در عوض بر روی قوانین کارآمد به منظور جلوگیری از درگیری‌های فضای سایبری کار کند.

روز پنجشنبه، اتحادیه اروپا نخستین اقدامات محدودکننده علیه ۶ فرد و ۳ سازمان روسیه، چین و کره شمالی را اعلام کرد، که بنا بر ادعای این اتحادیه، مسئول یا درگیر در حملات سایبری متعدد هستند. این اقدامات شامل محدودیت سفر و مسدود کردن دارایی هستند.  / ایسنا

کپی