اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

رئیس جمهوری: 10 استان از پیک کرونا عبور کردند

رئیس جمهوری: 10 استان از پیک کرونا عبور کردند

رئیس جمهوری خبر داد پروتکل برگزاری مراسم ماه محرم امسال به‌دلیل شیوع کرونا، تا هفته آینده قطعی و ابلاغ خواهد شد.

  به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام حسن روحانی امروز در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با قدردانی از سخنان حکیمانه و مجتهدانه روز گذشته رهبر معظم انقلاب گفت: نکته بسیار مهم سخنان ایشان این بود که مرجع و مرجعیت نهایی که متولی امر سلامت جامعه در شرایط فعلی است، منحصراً ستاد ملی مقابله با کروناست. روحانی با تأکید بر اینکه «مقررات وضع شده از سوی ستاد ملی (مقابله با) کرونا برای همه لازم‌الاجراست» ادامه داد: امسال صاحبان عزا در مساجد و محافل و متولیان هیأت‌ها وظیفه جدید بسیار مهمی برعهده دارند که آن مراعات پروتکل های بهداشتی برای تضمین سلامت همه عزاداران حسینی است.
رئیس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش گفت: آمارها و گزارش‌های ارائه شده در جلسه امروز از وضعیت استان‌ها امیدوارکننده بود و حکایت از این داشت که حدود 10 استان کشور که هفته‌های قبل در شرایط سخت بودند امروز از پیک بیماری عبور کرده‌اند و ان شاالله با مراعات بیشتر در روزهای آینده به نقطه ثبات و آرامش خواهند رسید.
روحانی افزود: تا امروز هر استانی که وارد یک دوره پیک بیماری شده و مشکلات را پشت سر گذاشته شاهد پیک دوم در آن استان نبوده‌ایم. اگر روندی که امروز مردم در رعایت اصول بهداشتی سپری می‌کنند، به همین شکل ادامه یابد حتماً در هفته‌های آینده خبرهای خوشی را شاهد خواهیم بود. آمارها همچنین حکایت از مراعات اصول و پروتکل‌های بهداشتی در ادارات، بانک‌ها و مراکز پرتجمع دارد. البته عده‌ کمی هم رعایت نمی‌کنند و حتماً نیازمند آن هستیم با کسی که تخلف می‌کند برخورد کنیم.

کپی