اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹

ترمز مبتلایان به کرونا در مازندران کشیده شد

ترمز مبتلایان به کرونا در مازندران کشیده شد

روند افزایشی تعداد مبتلایان به ویروس کرونا که از اویل تیرماه گذشته آغاز شد، اکنون بر اساس بررسی آمار یک هفته‌ای بیماران کرونایی بستری در بیمارستان های استان شاهد توقف این روند افزایشی هستیم.

پیک دوم شیوع ویروس کرونا و مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که از هفته دوم تیرماه امسال آغاز شد به سرعت نیمی از شهرستان های استان مازندران را به وضعیت قرمز کرونایی کشاند.

با این حال طبق بررسی های به عمل آمده در یک هفته اخیر شاهد توقف روند افزایشی بیماران بستری در استان مازندران بودیم.

دکتر سیمین بابایی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به توقف روند افزایشی آمار مبتلایان به ویروس کرونا گفت: افزایش هوشیاری و گسترش رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط جامعه علت اصلی توقف آمار مبتلایان در استان بود.

وی با بیان اینکه هنوز مازندران در شرایط قرمز کرونایی به سر می‌برد افزود: نباید اخبار مربوط به کاهشی شدن تعداد مبتلایان باعث کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی شود.

عادی انگاری پیک‌های بعدی به همراه خواهد داشت

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه عادی انگاری علت اصلی ورود مازندران به پیک دوم شیوع کرونا بوده گفت: حتی با عادی شدن شرایط نیز عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله استفاده نکردن از ماسک، پیک های دیگری برای مازندران به همراه خواهد داشت.

بابایی با بیان اینکه هنوز درمانی برای ویروس کرونا یافت نشده است از مردم خواست زیست در شرایط کرونایی را با استفاده از ابزارهای بهداشتی همچون ماسک و دستکش در پیش بگیرند.

وی همچنین عدم مسافرت و تردد غیرضروری در اماکن عمومی را بهترین راه برای قطع زنجیره انتقال ویروس عنوان کرد و گفت: رعایت فاصله گذاری اجتماعی و کاهش تردد در اماکن عمومی تا حد زیادی می‌تواند از انتقال ویروس جلوگیری کند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اظهار داشت: تجربه برخی از کشورها نشان داده که استفاده از اقلام بهداشتی همانند ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی نه تنها توانسته منجر به حداقل رسیدن آمار مبتلایان و کنترل بیماری شود، بلکه بازگشت مردم به زندگی عادی اقتصادی را نیز رقم زده است.

ویروس کرونا که از اواخر سال گذشته به تدریج دامن گیر تمام استان های کشور شد ، در استان گردشگرپذیر مازندران نیز تاکنون ‌تعداد زیادی از افراد را مبتلا و تعدادی از هموطنان را به کام مرگ کشاند.

کرونا در حالی پس از ۶ ماه هنوز قربانی می گیرد و افراد بیشتری را مبتلا می کند که گویا مردم همچنان این ویروس را جدی نگرفته و سرعت و سهولت شیوع را باور نکرده اند./ ایرنا

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی