اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹

اخاذی راننده تاکسی از مسافران با ترفند " ازدواج"

اخاذی راننده تاکسی از مسافران با ترفند " ازدواج"

رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی گفت: راننده تاکسی فاقد هر گونه مجوز تاکسیرانی که با ترفند" طرح رابطه عاطفی و ازدواج" اقدام به اخاذی از مسافران می کرد، دستگیر شد .

 سرهنگ "محسن محمودی" رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان با عنوان تهدید به انتشار تصاویر خصوصی وی در شبکه اجتماعی اینستاگرام و با مراجعه به پلیس فتا پرونده اولیه تشکیل شد و با توجه به در خطر بودن آبروی خانوادگی، سریعا کارشناسان پلیس فتا وارد عمل شدند .

این مقام انتظامی بیان داشت: با بررسی پرونده ، اقدامات فنی و کارشناسی مشخص شد متهم با خودرو شخصی با عنوان مسافربر بین راهی و با استفاده از ایجاد رابطه عاطفی با مسافر و جلب اطمینان وی و طرح ازدواج در مسیر راه  اقدام به تهیه عکس از شاکیه کرده و پس از آن بلافاصله نسبت به تهدید و انتشار تصاویر وی در فضای مجازی می کند و تنها راه حذف عکس ها را دریافت مبالغی قابل توجه عنوان می کند.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی عنوان کرد: با هماهنگی مقام قضایی متهم پس از شناسایی دستگیر و به پلیس فتا انتقال داده شد که در ادامه تحقیقات پرونده مشخص شد وی فاقد هر گونه مجوز تاکسیرانی و آژانس مسافربری بین راهی می باشد که پس از شناسایی افراد مونث که به صورت انفرادی به مسافرت بین شهری عزیمت می کردند اقدام به اعمال مجرمانه می کرده است.

سرهنگ محمودی ادامه داد: متهم علت و انگیزه از این عمل ناپسند خود را رسیدن به منافع مالی و اخاذی اعلام نمود که با تهدید و ترساندن صاحبان عکسها قصد رسیدن به اهداف پلید خود را داشت.

این مقام مسئول به شهروندان و کاربران فضای مجازی توصیه کرد: شهروندان در صورت مواجه با هرگونه موارد مشکوک مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir گزارش کنند./ پلیس 
 

کپی