اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹

#کرونا_را_جدی_بگیریم

#کرونا_را_جدی_بگیریم
یگانه خدامی

آمار کرونا انگار قصد ندارد کمتر شود. همچنان تعداد روزانه مبتلاها و قربانیان در ایران بالاست و شرایط هیچ استانی خوب نیست. کاربران زیادی این روزها با هشتگ کرونا را جدی بگیریم، درباره نزدیک بودن این بیماری به همه و خطراتش می نویسند.

از درگیری خود و خانواده‌شان با کرونا، خستگی کادر درمان، انتقاد از برگزاری کنکور و مراسم‌ مختلف در این شرایط و دلیل اجرا شدن طرح ترافیک در تهران که روزهای سختی را می‌گذراند: «‏مگه اصل اول پروتکل‌های جهانی این نبود که از هر تجمعی اجتناب کنید؟ چی شد که تبدیلش کردیم به «برگزاری تجمعات با رعایت پروتکل‌ها؟»، «‌‏سؤالی که پیش میاد اینه که دقیقاً چند هزار نفر دیگه باید بمیرن تا شما بفهمید که نباید عروسی و مهمونی بگیرید و برید، نباید سفر کنید، نباید جاهای شلوغ برید، باید ماسک بزنید، و البته اشتباهاتتونو توجیه نکنید؟!»، «کنکور کرونایی! در حالی که قرارشده با رعایت پروتکل‌های بهداشتی کنکورهای سراسری بزودی برگزار شود، ولی اگر زیرساخت لازم برای درست عملی شدنش وجود نداشته باشه... احتمالاً با موج عظیمی از داوطلب‌های کنکوری آلوده به کرونا مواجه خواهیم شد»، «چرا این آمار پایین نمیاد؟! امروز 212 مرگ بر اثر ‎کرونا مجموعاً تا حالا
15 هزار و 912 نفر بر اثر ‎کرونا فوت شدن»، «‌‏می‌گن اگه کنکور برگزار شه، از هر سه نفر فرد حاضر احتمال اینکه یک تا دو نفر ‎کرونا بگیره هست حالا با این اوصاف شما حساب کنید هر کدوم از اون یک تا دو نفر چطوری می‌تونن ویروس رو توی خونوادشون پخش کنن»، «‏برای بار دوم مبتلا شدم. احتمالاً پلن اینه که کادر درمان تموم شن»، «‏هر ۳۷ثانیه یک مبتلا داریم و هر ۷دقیقه یک نفر را از دست می‌دهیم»، «به نظر می‌رسه ما نمی‌تونیم ‎کرونا رو شکست بدیم. ته تهش یه مساوی عزتمندانه یا شکست با اختلاف کم بخوریمم باز چیزی از ارزش‌هامون کم نمی‌شه»، «‏اگر من ماسک بزنم یعنی جون هموطن و همنوعم برام عزیز و مهمه اگه تو ماسک بزنی یعنی جون من برات ارزش داره پس با هم ثابت کنیم وجود همدیگه رو دوست داریم و به کسانی که ندارند دوستانه تذکر بدیم»، «‏ستاد مقابله با کرونای تهران بر لغو طرح ترافیک اصرار دارد، اما شهرداری تهران تمکین نمی‌کند! این در حالی هست که مترو و اتوبوس جزو مکان‌های پر خطره...»، «جناب شهردار ممکن است دلیل مخالفت خود را با ‎لغو طرح ترافیک اعلام کنید؟ مگر  نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا این نیست؟»، «‏نصف آمار فوتی‌ها از تهرانه و کسی به روی خودش نمیاره! بارها گفتند تصمیم ستاد مقابله با کرونا لازم الاجراست، ولی دیروز استاندار تهران گفتند ستاد مقابله با کرونای استان ‌می‌خواد طرح ترافیک رو لغو کنه اما شهرداری پایتخت نمیزاره»، «‏عزیزم نمی‌خوای طرح ترافیک رو برداری ملت این طور توی مترو و اتوبوس پرپر نشن؟»، «‏212 نفر طی 24 ساعت گذشته جان خودشون رو بر اثر ‎کرونا از دست دادند. حالا اصرار به برگزاری خیلی چیزها از جمله ‎کنکور داشته باشید.»

کپی