اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹

تبادل آتش در مرزهای لبنان و فلسطین اشغالی

تبادل آتش در مرزهای لبنان و فلسطین اشغالی

رسانه‌های اسرائیلی روز دوشنبه از وقوع چند انفجار و تبادل آتش در مزارع اشغالی شبعا در جنوب لبنان خبر دادند و شبکه المیادین از اصابت موشک کورنیت به خودرو نظامی صهیونیست ها خبر داد.

به نقل از شبکه خبری المیادین،‌ رسانه‌های اسرائیل از وقوع حادثه امنیتی در منطقه جبل روس در مزارع اشغالی شبعا خبر دادند و اعلام کردند که تحقیقات در این باره آغاز شده است.

طبق اعلام این رسانه‌ها صدای چند انفجار در مزارع شبعا نیز شنیده شده است.

همچنین گزارش‌های اسرائیلی حاکی از تبادل آتش در این منطقه است.

المیادین به نقل از تارنمای روزنامه «اسرائیل الیوم» نوشت که نیروهای حزب الله، یک تانک مرکاوای اسرائیل را با موشک هدف قرار دادند.

حزب الله لبنان هنوز به طور رسمی واکنشی به رویدادهای اخیر نداشته است.

بر اساس گزارش خبرنگار المیادین، نیروهای اسرائیل  به سمت نیروهای حزب‌الله که سعی داشتند وارد فلسطین اشغالی شوند،‌ آتش گشودند.

بر اساس این گزارش ها، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی که در جلسه حزب لیکود حضور داشته در جریان تبادل آتش در مرزهای مشترک با لبنان قرار گرفته است.

نتانیاهو در واکنش به این حادثه، گفت: آنچه در مرزهای مشترک با لبنان روی داده، حادثه امنیتی ساده ای‌ نیست.

شبکه خبری الجزیره نیز گزارش داد توپخانه اسرائیل تپه‌های کفرشوبا و اطراف مزارع شبعا را گلوله‌باران کرد.

شبکه المیادین همچنین گزارش داد که رژیم صهیونیستی ضمن اعلام آماده باش، به ساکنان منطقه دستور داده که در خانه های خود بمانند.

در همین راستا، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دیروز یکشنبه، سوریه و لبنان را تهدید کرد و گفت که دمشق و بیروت مسئول هرگونه حمله به اسرائیل از خاک این دو کشور هستند.

به دنبال شهادت یکی از نیروهای حزب الله لبنان در سوریه، طی روزهای اخیر رژیم صهیونیستی از ترس انتقام حزب الله، به حضور نظامی خود در مرز با لبنان افزوده بود./ایرنا


 

کپی