اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹

شبکه آموزش به دنبال راهکاری برای ناشنوایان

شبکه آموزش به دنبال راهکاری برای ناشنوایان

مدیر شبکه آموزش سیما از تلاش این شبکه برای آموزش ناشنوایان خبرداد.

 مسعود احمدی افرادی مدیر شبکه آموزش سیما در نشست خبری امروز خود درباره آموزش مجازی در دوران کرونا گفت: مدرسه تلویزیونی ایران آغازگر عصر جدید آموزشی در آموزش و پرورش کشور شد که به تعبیر من رسانه ملی باعث آن شد و خانواده‌ها را از یک نگرانی بزرگ رهایی داد. این مدرسه دو اتفاق مهم را ترتیب داد. اول اینکه برای اولین بار عدالت آموزشی به وقوع پیوست و یک معلم با یک شیوه به بچه‌ها در نقاط مختلف درس می‌داد. دوم اینکه در گذشته سرفصل‌های مختلف به شکل‌های مختلفی تدریس می‌شد اما این مدرسه فرصتی فراهم کرد که همه به شکلی واحد برای تدریس دست پیدا کنند. علاوه بر این موارد شبکه آموزش توجه ویژه‌ای را به زبان فارسی دارد و برای آن دو برنامه مطالبه‌گرانه را نیز در دست تولید دارد.

احمدی افزادی سری جدید برنامه مشاعره اسماعیل آذر و قندپهلو را از دیگر برنامه‌های جدید شبکه آموزش عنوان کرد و گفت: علاوه بر این ما دو برنامه در حوزه بورس داریم که ورود مردم به آن را آموزش می‌دهد تا از هیجانات کاذب جلوگیری کند.

وی همچنین درباره چگونگی انتخاب دبیران بخش مدرسه تلویزیونی گفت: معلمان منتخب معاونت هر مقطع تحصیلی به شبکه آموزش معرفی می‌شدند و سپس کار خود را شروع می‌کردند. حتی دوره‌های حضوری چگونه در مقابل دوربین آموزش دهیم را برای معلمان عزیز برگزار کردیم تا اتفاق بهتری را شاهد شویم.

مدیر شبکه آموزش در پایان گفت: به قدری این آموزش نوپا بود که دیگر نباید آن را تعطیل کرد. چون در صورت تعطیل کردن ممکن است سبب ورود انواع مدل‌های آموزشی به خانه‌های مردم شود. ما برای ۱۵ شهریور آمادگی کامل برای استمرار کلاس‌ها داریم و آن را اعلام کردیم. ما می‌توانیم هم با استودیو مجازی و هم استودیویی که در حال آماده شدن است، کار را شروع کنیم و از مقطع ابتدایی تا پایان متوسطه دوم را تا پایان امسال آموزش دهیم که اتفاقی مهمی در سیستم آموزشی به شمار می‌آید که عدالت آموزشی را به معنای واقعی کلمه محقق می‌کند.

/ایسنا 

کپی