اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹

۳۲۲ روستا در دولت تدبیر و امید در استان مرکزی از نعمت گاز بهره‌مند شد

۳۲۲ روستا در دولت تدبیر و امید در استان مرکزی از نعمت گاز بهره‌مند شد

مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی گفت: ۳۲۲ روستا در دولت تدبیر و امید در این استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند.

«محمدرضا سمیعی» روز دوشنبه  افزود: ۹۹۳ روستا از ابتدای انقلاب تاکنون در استان مرکزی از نعمت گازطبیعی بهره مند شده‌اند که بیش از ۳۲ درصد این روستاها در دولت تدبیر و امید گازرسانی شده‌است.

وی ادامه داد: با گازرسانی به این روستاها اکنون ۹۸ درصد روستاهای استان مرکزی از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی  تعداد خانوارهای این روستاها را ۱۰۴ هزار و ۸۹۳ عنوان کرد و گفت: ۱۳ هزار و ۹۴۷ خانوار در دولت تدبیر و امید از نعمت گاز طبیعی برخوردار شده‌اند.

سمیعی گفت: ۳۵۰ هزار و ۲۸۷ نفر در ۳۵ شهر استان مرکزی از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند که ۲۹ هزار و ۹۴۹ خانوار آنها در ۲ شهر استان در دولت تدبیر و امید گازرسانی شده‌است.

وی ادامه داد: با گازرسانی به این شهرها اکنون ۱۰۰ درصد شهرهای استان مرکزی از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی خاطرنشان کرد: پنج هزار و ۶۷۳ شرکت تولیدی و صنعتی در استان مرکزی از ابتدای انقلاب تاکنون به انرژی سبز تجهیز شدند که یک هزار و ۷۶۶ مورد آنها در دولت تدبیر و امید انجام شده‌است.

۵۵۰هزار مشترک گاز طبیعی در استان مرکزی وجود دارد.

استان مرکزی با مساحتی معادل ۲۹ هزار و ۵۳۰ کیلومتر مربع حدود یک و ۸۲ صدم درصد از مساحت کل کشور را به خود اختصاص داده و بر اساس آخرین تقسیمات کشوری، این استان دارای ۱۲ شهرستان، ۲۳ بخش، ۳۲ شهر، ۶۶ دهستان، یک هزار و ۳۹۴ آبادی دارای سکنه است.
بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ واحد صنعتی در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می‌کنند که ۲ هزار واحد آن، در زمره صنایع کوچک و متوسط قرار دارند./ ایرنا

کپی