اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹

انتشار اوراق مشارکت سال ۹۸ شرکت مترو تهران

انتشار اوراق مشارکت سال ۹۸ شرکت مترو تهران

مدیرعامل شرکت مترو تهران از انتشار مبلغ یک هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت سال ۹۸ این شرکت به عاملیت بانک رفاه خبر داد.

علی امام روز دوشنبه با اشاره به اینکه بدهی‌های انباشته شهرداری تهران به سیستم بانکی موانع بسیاری را برای دریافت مجوز بانک مرکزی و صدور اوراق مشارکت سال ۹۸ ایجادکرده بود، گفت: با دستور فوری رئیس‌کل بانک مرکزی، رایزنی‌ها جهت پذیرش عاملیت بانک رفاه و انتشار این اوراق به نتیجه رسید.

وی افزود: از مبلغ یک هزار و ۵۰۰ میلیاردتومان اوراق مشارکت سال ۹۸، یک هزار میلیارد تومان آن به شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) و ۵۰۰ میلیارد تومان آن به شرکت اتوبوسرانی تهران تعلق دارد.

مدیرعامل شرکت مترو تهران ادامه داد: درصورت تاخیر جهت صدور مجوزهای لازم، یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت از دست می رفت؛ به همین دلیل معاونت حمل‌ونقل و ترافیک، معاونت مالی واقتصادی شهردار تهران و نیز بانک مرکزی و بانک رفاه همکاری بی‌سابقه و بی‌نظیری را جهت تحقق این موضوع داشتند.

وی خاطرنشان کرد: شیوع ویروس کرونا در ماه‌های پایانی سال گذشته، انجام برخی از امور اداری برای انتشار اوراق مشارکت سال ۹۸ شهرداری تهران را با موانعی مواجه کرد، به همین دلیل زمان نهایی انتشار این اوراق مدت‌زمان ۴ ماه تمدید شد تا شهرداری تهران وشهروندان تهرانی از این فرصت محروم نشوند.

مترو تهران در ۷ خط و ۱۲۷ ایستگاه فعال است.

/ایرنا 

کپی