اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹

کرونا، تلفات غرق‌شدگی را 15 درصد کاهش داد

کرونا، تلفات غرق‌شدگی را 15 درصد کاهش داد

سازمان پزشکی قانونی کل کشور اعلام کرد: با وجود کاهش ۱۵ درصدی تلفات غرق‌شدگی در کشور طی سه ماهه نخست امسال (که قطعاً محدود شدن سفرها در پی شیوع بیماری کرونا یکی از علت‌های آن بوده است)، متأسفانه در ماه خرداد با افزایش ۱۳.۶ درصدی این آمار مواجه بودیم.

 
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، در بهار امسال ۳۱۲ نفر بر اثر غرق شدگی جان خود را از دست دادند، این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات ۳۶۷ نفر بود، ۱۵ درصد کمتر شده است.
بنابراین گزارش، از کل تلفات غرق شدگی سه ماهه نخست امسال ۲۵۵ نفر مرد و ۵۷ نفر زن بودند، در این مدت استان‌های فارس با ۳۴، خوزستان و مازندران هر کدام با ۲۸ و گیلان با ۲۲ فوتی بیشترین آمار مرگ ناشی از غرق شدگی را داشتند.
براساس آمارهای سه ماهه نخست امسال، بیشترین آمار تلفات غرق شدگی مربوط به رودخانه‌ها است. در این مدت ۱۲۵ نفر در رودخانه‌ها جان باخته‌اند. مطابق آمارها بعد از رودخانه‌ها بیشترین تلفات غرق شدگی به سدها با ۳۳ نفر، استخر کشاورزی با ۳۲ نفر، دریا با ۲۹ نفر(۲۳ نفر خارج طرح و شش نفر در محدوده طرح)، استخر شنا ۱۸نفر ، حوض و حوضچه با 7 نفر و چاه با 4 فوتی قرار دارد و ۱۸ نفر نیز در سایر مکان‌های آبی جان باخته‌اند. همچنین در خرداد امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل آمار تلفات غرق شدگی با رشد ۱۳.۶ درصدی مواجه بود. در این ماه ۱۵۹ نفر بر اثر غرق شدگی جان خود را از دست دادند که ۱۹ نفر بیشتر از خرداد ماه سال گذشته است.

کپی