اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد

ضرورت مقاوم سازی ۲۵ هزار کلاس درس

ضرورت مقاوم سازی ۲۵ هزار کلاس درس

وزیر آموزش و پرورش گفت: علیرغم همه تلاش‌ها استان تهران یکی از استان‌های محروم از حیث فضاهای آموزشی است.

محسن حاجی میرزایی امروز درآئین کلنگ زنی مدرسه ۱۲کلاسه بانو کوکب اسکندری مادر شهیدان مظفر که ۵مرداد ماه و هم‌زمان با سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد و در شهر پاکدشت استان تهران برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره برادران شهید مظفر، عملیات مرصاد و تبریک اعیاد ذی‌الحجه، اظهار کرد: چنان‌که قرآن می‌فرماید شجره طیبه هرلحظه برکات و اثرش متوجه جامعه می‌شود لذا خانواده مظفر هم فرزندان شهیدش باعث برکت در جامعه شده بودند و امروز هم مادر این شهدای والامقام با اقدام به امر خداپسندانه مدرسه‌سازی، باعث خیروبرکت شده است.

وی افزود: هرچند جمعیت همواره جابجا می‌شود اما مدرسه را نمی‌توان جابجا کرد لذا با توجه به شرایط مهاجرپذیری استان تهران، تراکم دانش‌آموزی در این استان همواره در حال افزایش بوده است.

وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به ۷برابر شدن بودجه مدرسه‌سازی در دولت تدبیر و امید، تصریح کرد: علیرغم همه تلاش‌ها استان تهران یکی از استان‌های محروم از حیث فضاهای آموزشی است.

وی ادامه داد: تهران به ۱۵هزار کلاس جدید نیاز دارد و ۲۵هزار کلاس نیز نیازمند مقاوم‌سازی است.

وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به اعتبار ۳هزار و۳۵۰میلیارد تومانی برای مشارکت با خیرین، گفت: ساختن یک مدرسه مانند ساختن ساختمان نیست بلکه ساختن آینده یک جامعه است.

حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی طرح آجر به آجر تلاش داریم زمینه را برای مشارکت ۸۰میلیون ایرانی در امر خداپسندانه مدرسه‌سازی فراهم کنیم و همه مردم به این حرکت مقدس بپیوندند و توجهشان به مدرسه‌سازی افزایش یابد.

وی اضافه کرد: در طرح آجر به آجر مدارسی که نیمه‌کاره ماندند در اولویت تکمیل قرار دارند لذا ساماندهی پروژه‌های مدرسه‌سازی باید در راستای کاهش تراکم و تعدیل تراکم دانش‌آموزی صورت گیرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، وی ادامه داد: قطعاً طرح‌های نیمه‌تمام در اولویت هستند و جایی که می‌توان دانش‌آموز بیشتری را پوشش داد در اولویت است و باید تلاش کنیم تراکم دانش آموزی در کلاس‌ها را پایین بیاوریم و کلاس‌های ۴۰نفره نداشته باشیم.

وزیر آموزش و پرورش: آغاز سال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریور قطعی است

وزیر آموزش و پرورش گفت: این وزارتخانه با توجه به شرایط ویژه جامعه ناشی از شیوع ویروس کرونا با آمادگی کامل، سال تحصیلی جاری را از ۱۵ شهریورماه امسال آغاز می‌کند.

محسن حاجی میرزایی روز یکشنبه در حاشیه کلنگ زنی مدرسه ۱۲ کلاسه شهدای مظفر پاکدشت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سال تحصیلی جدید با برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش و با تدبیر و پیش‌بینی سناریوهای مختلف آغاز خواهد شد و دانش‌آموزان آموزش‌های لازم را در بسترهای مختلف دریافت می‌کنند.

وی افزود: بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته، اگر بر اساس دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا، امکان برگزاری حضوری کلاس‌های درس وجود داشته باشد، دانش‌آموزان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت حضوری آموزش می‌بییند.
وی اظهار کرد: درصورتی که امکان حضور دانش‌آموزان در مدرسه وجود نداشته باشد، با توزیع آموزش در طول هفته و ارائه آن در بستر فضای مجازی و به صورت غیرحضور، سال تحصیلی آغاز می‌شود.
حاجی‌میرزایی تأکید کرد: آموزش و پرورش به صورت کامل آماده‌ است تا سال تحصیلی را بدون کمترین مشکل آغاز و آموزش‌های لازم را به دانش‌آموزان ارائه کند و نگرانی بابت این امر وجود ندارد.
وی با اشاره به این که آموزش و پرورش پیش‌بینی لازم برای تأمین نیروی مورد نیاز را داشته اظهار کرد: کمبود آموزش و پرورش مربوط به نیروهای رسمی شاغل است و برای آغاز سال تحصیلی جدید هیچ کمبودی وجود ندارد.
وزیر آموزش و پرورش افزود: تلاش شده تا با استفاده  از معلمین حق التدریس، بازنشستگان و به تأخیر انداختن بازنشستگی معلمان شاغل، نیروی انسانی مورد نیاز سال تحصیلی جدید تأمین شود.
حاجی‌میرزایی با اشاره به آغاز عملیات احداث مدرسه شهدای مظفر در پاکدشت گفت: این مدرسه با همت سرکارخانم اسکندری، مادر شهید مظفر که سه فرزند خود را در عملیات مرصاد به اسلام تقدیم کرده احداث می‌شود تا بخشی از نیازهای این منطقه به فضای آموزشی برطرف شود.
شهرستان پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.
مدرسه شهیدان مظفر در زمینی به مساحت ۳ هزار متر مربع و زیربنای هزار و ۲۰۰ متر مربع در ۱۲ کلاس احداث می‌شود./ایسنا

کپی