اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

چگونه یک وکیل خوب متخصص ملکی در تهران پیدا کنیم؟

چگونه یک وکیل خوب متخصص ملکی در تهران پیدا کنیم؟

خرید یک خانه به احتمال زیاد یکی از بزرگترین خریدهای مالی است که شما انجام خواهید داد و ممکن است شما و همه افراد درگیر این فرآیند را تحت الشعاع قرار دهد: نمایندگان املاک و مستغلات، واسطه های وام مسکن ، ارزیابی کننده ها ، بازرسان و موارد دیگر.

 جستجوی وکیل و داشتن یک وکیل خوب متخصص ممکن است فقط هزینه اضافی به نظر برسد، اما می‌تواند در دراز مدت پیش از بروز مشکلات، مبلغ زیادی را برای شما صرفه جویی کند.

 

وکیل متخصص امور ملکی کیست و چه وظایفی دارد؟

ما به کسی وکیل می گوییم که بتواند از موکل خود دفاع کند و اینکه وکلای ما با یکدیگر متفاوت هستند مثلا وکلای ملکی، وکلای حقوقی و...

وکلای ملکی در برابر حقوقی که یک فرد درمورد مسائلی مانند مالی و دعاوی که به املاک مربوط می شوند دفاع می کنند. بحث در مورد وکلا خیلی بحث پیچیده ای است.

وکلایی که در زمینه املاک هستند در مسائلی میتوانند کارهایی انجام دهند مثلا در زمینه دعوای تخلیه ید و...

وظایفی که یک وکیل متخصص در املاک:

وقتی قراردادی را برای یک ملک یا زمین یا آپارتمان میخواهیم تنظیم کنیم این کار برایمان ممکن است سخت باشد. در این جور مواقع ما باید سراغ افرادی برویم که آشنایی با این مسائل را داشته باشند.

باید مواردی از این قبیل به طور صحیح رعایت شوند:

  • یک سند یا قولنامه ای که در این معامله باید وجود داشته باشد.
  • توافق بر سر قانون ها و شرایطی که هر دو طرفی با یکدیگر خواهند داشت.
  • میتوانیم معامله را از طریق غیر حضوری نیز انجام دهیم البته با توافق طرفین.

 دعاوی ملکی کدامند؟

 

 

دعاوی حقوقی که می توان آن را جزء مهم ترین دعاوی در نظر گرفت از جمله مواردی زیر است که مورد بررسی قرار می گیرد:

درخواست معامله ها

تنظیم سند

دعاوی مرتبط با خرید و فروش و رهن و اجاره و سرقفلی

دعاوی ثبتی:

-افراز ملک

-پرونده هایی که در در طول معامله هستند

دعاوی کیفری:

این گونه از دعاوی ها مرتکب به جرم میشوند و اشتباهاتی که در این صورت میگیرد مربوط به این دعاوی نمیباشند.

مثلا خیانت کردن در امانت داری

مرتکب شدن به یک جرم یا کاری که انجام آن اشتباه بوده

بالا رفتن فساد در زمینه معاملاتی

 

کدام مشکلات ملکی نیاز به وکیل ملکی دارد؟

طبق ماده 22 قانون ثبت:

همین که ملکی مطابق قانون در دفتر املاک به ثبت رسید دولت فقط کسی را که ملک به اسم او ثبت شده و یا کسی را که ملک مزبور به او منتقل گردیده و این انتقال نیز در دفتر املاک به ثبت رسیده یا اینکه ملک مزبور از مالک رسمی ارث به او رسیده باشد و انحصار وراثت شده باشد، مالک خواهد شناخت اگر خریدار در زمان و مکان تایید شده در دفتر خانه حضور پیدا نکند شخص خریدار یا وکیل ملکی او میتواند علیه فروشنده متخلف عوی الزام به تنظیم سند رسمی مطرح کند.

هزینه وکیل دعاوی ملکی چقدر است؟

اول از همه بهتر است یک درکی از دعاوی مالی داشته باشیم. ما در اینجا توضیحی در مورد هزینه وکیل دعاوی خواهیم پرداخت.

دعاوی مالی از دعواهایی که مربوط به اموال می شوند به وجود می آید و منفعت هایی که برای آن ملک وجود دارد مثلا بهره برداری از یک ملک.

بنابه آن چیزی که در دادگاه ها صورت می گیرد نرخ حق الوکاله 10 درصد بهای در نظر گرفته شده می باشد و اگر این حکم دلیل قطعی نباشد مطابق با نرخ تعرفه ها و بهای خواسته شده پیش می روند.

وقتی که یک پرونده یا شاکی را چند نفر برعهده می گیرند در این صورت باید طرفین با یکدیگر به توافق رسیده و حق وکیل خود را پرداخت نمایند.

چنانچه یک وکیل پرونده یکی از بستگان خودش را بر عهده بگیرد(بستگان تا درجه 3) در این صورت از پرداخت و تمبر و..معاف خواهد بود .

اگر بهای خواسته شده تا مبلغ پانصد میلیون ریال باشد در این جور مواقع نرخ تعرفه ای که وجود دارد برابر است با هشت درصد بهای خواسته.

و اگر نسبت به مازاد بر مبلغ پانصد میلیون ریال تا دو میلیون ریال تا دو میلیارد ریال نرخ تعرفه برابر خواهد بود با هفت درصد بهای خواسته.

و اگر از مبلغ سی میلیارد ریال به بالا باشد سه درصد بهای خواسته شده می باشد.

حق الوکاله در تمام موارد امور حسبی دعاوی خانوادگی و غیر مالی متفاوت است.

بیشتر بدانیم:  تصرف عدوانی چیست؟

بهترین وکیل متخصص ملکی در تهران کیست؟

یک وکیل متخصص ملکی می تواند به معامله کمک کند تا روند معامله یکنواخت پیش برود و احتمال هر ریسک را کاهش دهد . آنها می توانند مشاور جستجوی صاحبخانه در آینده را برای بهترین املاک ، معامله با کارگزاران ، نوشتن و بررسی قراردادهای خرید ، مذاکره و اجرای قرارداد فروش ، تهیه وام مسکن و حضور در بستن وام مسکن که در آنجا نقل و انتقال شده است ، حضور یابند. در حالی که بیشتر معاملات اساسی در اکثر مناطق کشور نیازی به وکیل املاک و مستغلات ندارند، هنوز هم بسیاری از اوضاع وجود دارد که وجود وکیل متخصص ملکی نه تنها کمک کننده بلکه لازم است. در هنگام خرید خانه جدید، حتما به فکر یک وکیل متخصص ملکی در تهران باشید.

داشتن یک وکیل ملکی خوب بسیار حائز اهمیت است. اینکه بتوانید درصد موفقیت بالایی در دادگاه های ملکی تهران داشته باشید بسیار مهم است. کسب و کار املاک و مستغلات در مذاکرات پی در پی بنا شده است. بنابراین وکیل شما باید مهارت های ارتباطی خوبی داشته باشد تا بتواند پیشنهادات شما را ارائه دهد و ایده های شما را به طرز چشمگیری به موفقیت برساند. زندگی در شهر تهران با داشتن ملک های زیادی که درون این کلان شهر قرار دارد، داشتن یک وکیل زبردست را برای شما در این شهر ضروری کرده است.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی ایران آنلاین در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

 
کپی