اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
رئیس هیات رسیدگی به تخلفات اداری وزارت دادگستری:

نزدن ماسک در محل کار تخلف اداری است

نزدن ماسک در محل کار تخلف اداری است

رئیس هیات رسیدگی به تخلفات اداری وزارت دادگستری بر ضرورت توجه جدی کارمندان دولت به مفاد بخشنامه سازمان اداری و استخدامی تاکید کرد و گفت: نزدن ماسک و رعایت نکردن فاصله اجتماعی در محل کار تخلف اداری محسوب می‌شود.

محمود عباسی در خصوص جایگاه قانونی بخشنامه شماره ۱۷۷۱۸۸ مورخ ۱۵/۴/۱۳۹۹ و بخشنامه شماره ۲۰۵۷۳۰ مورخ ۲۸/ ۴/ ۱۳۹۹ سازمان اداری و استخدامی افزود: این بخشنامه ها مبتنی بر مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا است و در زمره نظامات دولتی و دارای ضمانت اجرای قانونی است.

وی تاکید کرد: نقض مفاد این بخشنامه که ناظر به عدم استفاده از ماسک، عدم رعایت فاصله اجتماعی در محل کار و حضور در محل کار علیرغم ابتلا به ویروس کرونا است به موجب بند ۲ ماده ۸ قانون رسیدگی به تخلفات اداری، عدم رعایت مقررات مربوط و تخلف اداری محسوب شود و مرتکبین آن به مجازات های مقرر در ماده ۹ این قانون محکوم می گردند.
رییس شعبه دوم هیات رسیدگی به تخلفات اداری وزارت دادگستری و سازمان تعزیرات حکومتی در ادامه این گفت و گو بر ضرورت توجه جدی کارمندان دولت به مفاد این بخشنامه تاکید کرد و اظهار داشت: کارمند مبتلا به ویروس کرونا مکلف است بلافاصله مقام مافوق خود را در جریان امر قرار دهد و تا زمان بهبودی کامل و اخذ گواهی سلامت از پزشک معالج از حضور در محیط کار اکیدا اجتناب ورزد.
شایان ذکر است که این بخشنامه همه سطوح شغلی اعم از کارکنان و مدیران دوایر و سازمان های دولتی و تمامی دستگاه هایی که مشمول قانون رسیدگی به تخلفات اداری هستند را در بر می گیرد و هیچکس حق ندارد از مفاد آن تخطی ورزد./ایرنا

کپی