اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹
گانتس:

کرونا اسرائیل را یک سال و نیم دیگر تهدید می‌کند

کرونا اسرائیل را یک سال و نیم دیگر تهدید می‌کند

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از تهدید احتمالی کرونا برای اسرائیل تا یک سال و نیم دیگر خبرداد.

 به نقل از روسیا الیوم، بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی و جانشین نخست وزیر این رژیم در مصاحبه‌ای با KAN Broadcasting Corporation اظهار کرد: می‌خواهم مردم بدانند احتمال دارد شرایطی ایجاد شود که نیاز باشد به قرنطینه جزئی یا کامل و یا افزایش محدودیت‌ها بازگردیم.

گانتس گفت: احتمالا تهدید ویروس کرونا در طول یک سال و نیم آتی و حتی بیشتر از آن، برای اسرائیل ادامه دارد.

در حال حاضر اراضی اشغالی به دلیل شیوع ویروس کرونا با شرایط سختی مواجه است. در بهار که اوج شیوع کرونا در سراسر جهان بود، وضعیت در اراضی اشغالی مانند سایر مناطق جهان دشوار نبود و رهبری این رژیم با اجرای قرنطینه‌ای تقریبا یک ماهه توانست از افزایش تعداد مبتلایان جلوگیری کند. به این ترتیب اواخر مه محدودیت‌ها برداشته شدند و در نتیجه آن طی هفته‌های اخیر تعداد مبتلایان در اراضی اشغالی بار دیگر به سرعت زیاد شد و به همین دلیل مسؤولان اسرائیلی تصمیم گرفتند محدودیت‌ها را باز گردانند.

در حال حاضر تعداد مبتلایان به این ویروس در اراضی اشغالی به بیش از ۲۲.۷ هزار تن رسیده که از این تعداد ۵۴۷ تن در بیمارستان‌ها بستری بوده و ۵۷ تن از آنها زیر دستگاه تنفسی هستند. در چند روز اخیر تعداد موارد جدید ابتلا به کرونا در اراضی اشغالی روزانه به حدود ۱۵۰۰ مورد رسیده است.

/ایسنا 

اخبار ویروس کرونا در ایران و حهان را اینجا بخوانید

کپی