اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹

اعلام نتایج رقابت‌های بیستمین فراخوان ملی «پرسش مهر رئیس‌جمهوری»

اعلام نتایج رقابت‌های بیستمین فراخوان ملی «پرسش مهر رئیس‌جمهوری»

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش‌وپرورش گفت: در این دوره از رقابت‌های فراخوان ملی پرسش مهر۲۰ که با حضور بیش از دو میلیون ۵۹۸ هزار و ۴۰ نفر میلیون نفر- رشته شرکت‌کننده در سطح کشور برگزار شد، ۲۴۰ نفر از دانش‌آموزان و معلمان سراسر کشور به‌عنوان رتبه‌های برگزیده فراخوان انتخاب شدند.

علیرضا کاظمی، با اشاره به اهمیت این فراخوان اظهار کرد: در بیستمین فراخوان ملی پرسش مهر ریاست جمهوری که در سال تحصیلی جاری برگزار شد، پرسش ریاست جمهوری در اولین روز مهرماه طرح شد و دانش‌آموزان و معلمان در۲۰رشته و گرایش مختلف آثار خود را به دبیرخانه این مسابقات در سطح نواحی و شهرستان‌ها ارائه کردند.

وی ادامه داد: در این فراخوان آثاردانش آموزان برگزیده مرحله به مرحله در منطقه و شهرستان به دبیرخانه‌های استانی ارسال و پس از ارزیابی در این مرحله، برترین‌ها به دبیرخانه کشوری تحویل شدند. همکاران فرهنگی نیز آثار خود را به صورت مستقیم به دبیرخانه کشوری جشنواره ارسال کردند.

کاظمی از مشارکت بیش از دو میلیون و پانصدهزار  نفر- رشته  در این فراخوان خبر داد و تصریح کرد: در سال جاری تحصیلی از بین تعداد شرکت‌کننده در مرحله آموزشگاه، پس از برگزاری مراحل ارزیابی منطقه‌ای و استانی، حدود ۵هزار اثر منتخب دانش آموزی از استان‌ها به دبیرخانه کشوری ارسال شد.

وی افزود: در پایان این مسابقات ۲۴۰نفر از دانش‌آموزان و معلمان به‌عنوان برگزیدگان نهایی انتخاب و در مرحله کشوری به دلیل شرایط خاص کشور در قالب یک کنگره ملی مجازی از آن‌ها تجلیل می‌شود.همچنین ۴۵۰معلم هنرمند که در این رقابت ها شایسته تقدیر شناخته شده اند نیز از سوی ادارت کل آموزش و پرورش استان ها تجلیل خواهند شد.

معاون پرورشی و فرهنگی با اشاره به سؤال رئیس‌جمهور در بیستمین دوره فراخوان پرسش مهر اعلام کرد: در این فراخوان، رئیس‌جمهور از دانش‌آموزان سؤال کردند: « آیا محیط مدرسه محیطی دلپذیر، شاد و پرنشاط است؟ برای ما بنویسید که محیط پرنشاط در مدرسه چگونه است و چه اقداماتی می‌توان انجام داد تا این محیط شاداب‌تر، دل‌پذیرتر و امن‌تر باشد و آن را بیشتر دوست داشته باشید.»

وی خاطرنشان کرد: در جشنواره امسال دانش‌آموزان و معلمان و همچنین برای اولین بار معلمان مدارس غیردولتی در رشته‌ها و گرایش‌های مختلفی از جمله؛ بخش فرهنگی با زیرمجموعه رشته‌های ادبی (سخنوری، شعر و داستان کوتاه)، رسانه و فضای مجازی(وب‌نوشت)، و در بخش هنری با زیرمجموعه‌های هنرهای دستی و تجسمی، گرافیک (تصویرسازی، پوستر و عکاسی)، طراحی، نقاشی، نقاشی آبرنگ،‌ نقاشی رنگ روغن‌ و خوشنویسی(نستعلیق، شکسته‌نستعلیق)، نقاشی‌خط وکاریکاتور و حجم و مجسمه و همچنین هنر مفهومی در بخش هنرهای نمایشی و فیلم کوتاه (مستند، داستانی و پویانمایی)، نمایشنامه‌نویسی (ویژه فرهنگیان) و هنرهای آوایی (سرود همگانی تلفیقی و سرود همگانی محلی) به ارائه اثر در این فراخوان  پرداختند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی در پایان ابراز امیدواری کرد که کنگره پایانی امسال که به صورت مجازی خواهد بود با حضور رئیس جمهوری محترم برگزار می شود./ایرنا

کپی