اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹

راه‌اندازی ۲۱۷ طرح در ۱۴ استان‌ مرزی و کم‌برخوردار

راه‌اندازی ۲۱۷ طرح در ۱۴ استان‌ مرزی و کم‌برخوردار

۲۱۷ فقره طرح در ۱۴ استان مرزی و کمتر برخوردار کشور از ابتدای امسال تا پایان خردادماه راه‌اندازی شده است و پیش‌بینی می‌شود از محل راه‌اندازی این طرح‌ها برای سه هزار و ۲۸۲ نفر اشتغال‌زایی شود.

 بررسی آمارهای رسمی منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی است که این طرح‌ها با مجموع سرمایه‌گذاری ۲۷ هزار و ۴۸۹ میلیارد ریالی به بهره‌برداری رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۲۸.۹ درصد افزایش داشته است.

همچنین در سه ماهه امسال بیشترین تعداد طرح‌ها در استان مرزی آذربایجان غربی با ۳۱ فقره و سرمایه‌گذاری ۸۶۸.۳ میلیارد ریالی راه‌اندازی شد که زمینه اشتغال ۱۳۶ نفر را فراهم خواهد کرد.

استان لرستان با ۲۹ فقره طرح، سرمایه‌گذاری ۳۶۴ میلیارد ریالی و اشتغال‌زایی ۲۷۸ نفری و چهارمحال و بختیاری با ۲۵ فقره طرح، سرمایه‌گذاری ۴۴۳.۷ میلیارد ریالی و اشتغال‌زایی ۱۸۸ نفر در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.

برپایه این گزارش، در بهار ۹۹ تعداد چهار فقره طرح در استان ایلام، ۱۱ طرح در استان بوشهر، هفت فقره در جنوب کرمان، هشت طرح در خراسان جنوبی، هشت فقره در خراسان شمالی، ۱۹ طرح در خوزستان، ۱۱ فقره در سیستان وبلوچستان، ۲۲ طرح در کردستان، ۱۹ فقره در استان کرمانشاه و ۱۶ فقره طرح در استان هرمزگان به بهره‌برداری رسید.

 پارسال در مجموع یک‌هزار و ۱۸۰ طرح با سرمایه‌گذاری ۱۴۸ هزار و ۵۶۸ میلیارد ریالی در استان‌های یاد شده راه‌اندازی شد که زمینه اشتغال ۱۷ هزار و ۳۹ نفر را در این مناطق فراهم ساخت./ایرنا

کپی