اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

نت های سقوط یک سازمان

نت های سقوط یک سازمان
فایزه مشایخی خبرنگار

فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز» را محمدحسین مهدویان سال ۱۳۹۵ ساخت و در سی و پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر در بخش‌های متعدد مورد توجه جدی داوران قرار گرفت و در نهایت برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم جشنواره، سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه ملی و سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران شد. آنها که فیلم را دیده‌اند با موسیقی این اثر حتماً آشنا هستند و می‌دانند فیلمی که قرار است روایتگر ترورهای سازمان مجاهدین خلق (گروهک منافقین) در سال ۱۳۶۰ و اتفاقات بعد از عزل ابوالحسن بنی‌صدر باشد در بطن و متن خود از ظرفیت‌های بسیار خوبی استفاده کرده است.
موسیقی متن «ماجرای نیمروز» در هفدهمین جشن دنیای تصویر نامزد بهترین موسیقی متن فیلم هم شد و این اثر حالا در قالب آلبومی مستقل به آهنگسازی حبیب خزایی‌فر به بازار موسیقی عرضه شده است. این اثر همچنین نامزد جایزه بهترین موسیقی فیلم از هفدهمین جشن حافظ شد. آلبوم نوزده قطعه آهنگ بی‌کلام را شامل می‌شود و از نوازندگان این اثر می‌توان به علی جعفری‌پویان، میثم مروستی، سهراب برهمندی، کریم قربانی، حسین میرزایی و ناصر رحیمی اشاره کرد. آلبوم موسیقی ماجرای نیمروز (ردخون)، شامل ۱۹ قطعه است که ۸ قطعه آن مربوط به فیلم سینمایی ماجرای نیمروز و ۱۱ قطعه از آن مربوط به فیلم سینمایی ماجرای نیمروز ۲(رد خون) می‌شود.
حبیب خزایی‌فر تاکنون برای فیلم‌های سینمایی «ایستاده در غبار»، «لاتاری»، «مدیترانه»، «ترمینال غرب»، «درخت گردو» و فیلم‌های مستند «جایی برای فرشته‌ها نیست» و «مهمانی خداحافظی» و سریال‌های «آخرین روزهای زمستان»، «ممنوعه» و «شاهرگ» موسیقی ساخته است.
آلبوم: ماجرای نیمروز
موسیقی متن فیلم
آهنگساز: حبیب خزایی‌فر
ناشر: مرکز موسیقی حوزه هنری

کپی