اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
شهریار مغانلو صدرنشین جدول گلزنان لیگ برتر در گفت‌و‌گو با «ایران»:

سلامتی خودم و بازیکنان از آقای گلی مهم‌تر است

سلامتی خودم و بازیکنان از آقای گلی مهم‌تر است
حامد جیرودی

نوزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران در حالی ایستگاه بیست و چهارم را پشت سرگذاشت که در حال حاضر شهریار مغانلو مهاجم پیکان با 12 گل زده در صدر جدول گلزنان لیگ قرار دارد.

 این بازیکن 25 ساله در 22 بازی 1920 دقیقه برای خودروسازان به میدان رفته تا به طور میانگین تقریباً در هر 2 بازی یک گل برای پیکان به ثمر رسانده باشد. شاگردان عبدالله ویسی که با 21 امتیاز در رده چهاردهم جدول قرار دارند، در 2 بازی اخیر خود 2 پیروزی کسب کرده‌اند تا به بقا در لیگ برتر امیدوار شوند. این تیم در هفته بیست و سوم، 4-1 ذوب آهن را از پیش رو برداشت تا بعد از 12 هفته طعم برد را بچشد و در بازی این هفته خود هم 2-0 از سد گل گهر گذشت. 

 شهریار مغانلو با اشاره به بردهای اخیر پیکان به خبرنگار «ایران» گفت:«خیلی خوشحالم که بالاخره زحمات‌مان در دو بازی اخیر به ثمر نشست. من در بازی با ذوب آهن بودم و توانستم گل دوم تیم را هم بزنم ولی در بازی با گل گهر چهار اخطاره بودم و بازی نکردم. البته مهم برد پیکان بود که خدا را شکر به دست آمد. من هم پیش از بازی و هم بین دو نیمه و هم آخر بازی کنار بچه‌ها بودم. تیم ما شایسته برد با تعداد گل‌های بیشتر هم بود که همین طور هم شد و امیدوارم این روند در بازی‌های آینده هم وجود داشته باشد.»

این بازیکن زنجانی که در دو بازی اخیر مقابل پرسپولیس و ذوب آهن موفق به گلزنی شده بود، درباره اینکه آیا امیدوار است آمار گلزنی‌هایش در بازی‌های باقی مانده را بهتر کند تا به‌عنوان آقای گلی لیگ برسد، چنین پاسخ داد:«من نتیجه تلاش بچه‌ها را تبدیل به گل کرده‌ام و فرقی نمی‌کند که من گل بزنم یا بقیه. هرچند که همیشه دوست دارم گلزنی هم کنم. البته در حال حاضر بحث سلامتی بازیکنان از همه چیز مهم‌تر است و حتی از آقای گلی هم بیشتر اهمیت دارد. متأسفانه در حال حاضر تعدادی از بازیکنان تیم‌های مختلف مانند استقلال و فولاد به کرونا مبتلا شده‌اند که امیدوارم هر چه زودتر سلامتی‌شان را به دست آورند. من نگران آنها هستم. چون ما شغل‌مان فوتبال است و آینده‌مان هم به سلامتی‌مان بستگی دارد. من خودم ترجیحم تعطیلی مسابقات بود ولی حالا که تصمیم به ادامه رقابت‌ها گرفته شده، کارم را دنبال می‌کنم و اولویتم هم این است که اول پیکان در لیگ برتر بماند و بعد هم آقای گل شوم.»

مغانلو که سابقه 4 سال حضور در رده جوانان پرسپولیس را هم در کارنامه خود دارد، در نیم فصل تا آستانه حضور در این تیم هم پیش رفت و پرسپولیسی‌ها علاقه داشتند که او را به خدمت بگیرند اما این اتفاق نیفتاد تا او در پیکان ماندنی شود. مغانلو درباره اینکه امیدوار است این انتقال در فصل آینده بیفتد، چنین واکنشی داشت: «به نظر من الان وقت این صحبت‌ها نیست و من نمی‌توانم درباره حضور در پرسپولیس یا تیم دیگری حرف بزنم. در حال حاضر به جز پیکان و موفقیت این تیم به موضوع دیگری فکر نمی‌کنم و در پایان فصل می‌توان درباره آینده صحبت کرد.»

کپی