اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹

صدور مجوز استخدام ۲۵ هزار معلم برای سال تحصیلی ۹۹

صدور مجوز استخدام ۲۵ هزار معلم برای سال تحصیلی ۹۹

معاون پارلمانی آموزش و پرورش از صدور مجوز استخدام ۲۵ هزار معلم برای سال تحصیلی ۹۹ خبرداد.

«قاسم احمدی‌لاشکی» روز دوشنبه درباره زمان اجرای قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی مصوب مجلس دهم، اظهارداشت: این قانون شامل سه گروه نیروهای پیش دبستانی، نیروهای شرکتی و خرید خدمات آموزشی و نیروهای نهضت سوادآموزی می‌شود که به تفکیک تشریفات قانونی هر گروه در حال اجرایی شدن است.

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: نیروهای پیش دبستانی، نیروهای شرکتی و خرید خدمات آموزشی نیاز به آزمون نداشتند ولی نیروهای نهضتی،  آزمونی در تاریخ ۲۰ تیرماه دادند که نتایج آن نیز به زودی مشخص می‌شود.

احمدی‌لاشکی اضافه کرد: افرادی که مشمول بازه زمانی تعریف شده در قانون می‌شوند باید پس از طی یک دوره آموزشی در دانشگاه فرهنگیان به تناوب تا پایان برنامه ششم توسعه یعنی سال ۱۴۰۰ جذب آموزش و پرورش شوند.

وی یادآور شد: سازمان امور استخدامی امسال حدود ۲۵ هزار ردیف استخدامی برای این نیروها در نظر گرفته و مجموع نفراتی که مشمول قانون فوق می‌شوند، حدود ۵۵ هزار نفر است.

این مقام مسئول در وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: براین اساس مقرر شده تا پایان تابستان دوره‌های آموزشی برای ۲۵ هزار معلم در دانشگاه فرهنگیان برگزار شود تا معلمان پس از اخذ نمره قبولی در دانشگاه فرهنگیان برای سال تحصیلی جدید در کلاس‌ها حاضر شوند.

/ایرنا 

کپی