اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹

آخرین بروزرسانی جدول بیشترین بازی های ملی در فیفا

آخرین بروزرسانی جدول بیشترین بازی های ملی در فیفا

فیفا روز دهم تیر آخرین رده بندی بازیکنانی که بیشترین بازی ملی را در سراسر جهان دارند اعلام کرد و علی دایی در این رده بندی در جایگاه بیست و نهم قرار دارد.

در آخرین لیست اعلام شده از سوی فیفا در مورد بازیکنانی که بیشترین بازی ملی را در سراسر جهان دارند علی دایی با 148 بازی ملی در رده بیست و نهم قرار گرفت.

در این لیست احمدحسن از مصر با 184 بازی ملی در رده اول قرار دارد و احمد مبارک از کشور عمان با 179 بازی ملی در جایگاه دوم است. محمد الدعایه دروازه بان تیم ملی عربستان و بدرالمطوا از کوریت با 178 بازی و کلودیو سوارز مکزیکی با 177 بازی در رده های سوم تا پنجم هستند.

جیانلوئیجی بوفون دروازه بان نامدار فوتبال جهان و ایتالیا با 176 بازی ششم و سرخیو راموس با 170 بازی ملی در جایگاه هشتم قرار گرفته اند.

اما علی دایی مهاجم سابق تیم ملی ایران با 148 بازی اولین ایرانی لیست و نفر بیست و نهم است. جواد نکونام با همین تعداد بازی و احتمالا به خاطر تعداد سال های بیشتری که در تیم ملی بوده ، در رده سی و یکم این لیست قرار دارد.

علی کریمی که 127 بازی ملی دارد در رتبه صدو پنجم بیشترین بازی های ملی قرار گرفته است. سید جلال حسینی مدافع تیم فوتبال پرسپولیس نیز با 116 بازی در رتبه صدو هشتاد و پنجم این رده بندی است.

مهدی مهدوی کیا مدافع سابق تیم ملی ایران با 110 بازی ملی در رتبه 271 این لیست است.

/ ورزش سه

کپی