اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
پژوهشگران دانشگاه الزهرا (س) تولید کردند:

کپسول ژله‌ای؛ داروی ایرانی کاهش شدت کرونا

کپسول ژله‌ای؛ داروی ایرانی کاهش شدت کرونا

کپسول ژله‌ای مکمل دارویی آستابیوم (آستا-آنتی کووید-۱۹) با تلاش پژوهشگران دانشگاه الزهرا(س) و با هدف کمک به درمان و کاهش شدت بیماری کرونا تولید شد.

تولید کپسول ژله‌ای مکمل دارویی آستابیوم، حاصل تلاش‌های تحقیقاتی و علمی دکتر علیرضا احمدی دانشیار گروه بیومدیکال دانشگاه الزهرا (س) با مشارکت دکتر محمد حسین صنعتی از پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری است.

مکمل دارویی آستابیوم، (آستا-آنتی کوید ۱۹)، فرآورده‌ای طبیعی، حاوی ماده موثره اصلی ضدالتهابی آستاگزانتین است که با مکمل‌های ویتامین E (توکوترینول T۳)، ویتامین، امگا ۳- (روغن ماهی)، فرموله شده است.

این مکمل دارویی مهارکننده سندرم آزادسازی سایتوکاین‌های التهابی (CRS)، اینترلوکین ۶، TNF-α و کاهش‌دهنده CRP در بیماران حاد تنفسی ناشی از کرونا ویروس می‌باشد و دارای توانایی بسیار بالایی، تقویت‌کننده سیستم ایمنی در پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس به خصوص بیماران (ام اس، دیابت، سرطان، قلبی - عروقی و نقص ایمنی) و کمک به درمان و کاهش شدت بیماری کووید -۱۹ است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، همچنین فرمولاسیون و تولید کپسول ژله‌ای مکمل دارویی آستابیوم (آستا-آنتی کووید -۱۹) با همکاری شرکت تهران دارو انجام شده است و در حال حاضر مراحل ثبت و اخذ مجوز فرآورده طبیعی، مکمل دارویی آستابیوم از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در جریان است./ ایسنا

تولید داروی گیاهی کرونا در ایران

داروی گیاهی تقویت‌کننده سیستم ایمنی بدن در راه بازار
 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
کپی