اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹

وکیل ترامپ: جنبش "جان سیاه پوستان مهم است" یک سازمان تروریستی است

وکیل ترامپ: جنبش "جان سیاه پوستان مهم است" یک سازمان تروریستی است

شهردار سابق نیویورک و وکیل کنونی رئیس جمهور آمریکا ضمن انتقاد شدید از شهردار کنونی نیویورک به خاطر دادن مجوز برای کشیدن یک نقاشی دیواری از جنبش "جان سیاه پوستان مهم است" در مقابل برج ترامپ، این جنبش را یک سازمان تروریستی دانست.

به نوشته روزنامه دیلی میل، رودی جولیانی، شهردار سابق نیویورک و وکیل کنونی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفت: جنبش "جان سیاه پوستان مهم است" سازمانی است که توسط سه مارکسیست اداره و توسط یک تروریست محکوم شده که اتفاقا خودم او را به ۵۸ سال حبس محکوم کرده بودم و توسط بیل کلینتون، رئیس جمهور اسبق آمریکا عفو فاسد دریافت کرد، تامین مالی می‌شود.

وی افزود: این یک سازمان خوب نیست. هنوز نمی‌توانم بگویم که ما می‌توانیم ثابت کنیم که این یک سازمان تروریستی است. بدون شک این یک سازمان خشن و تند است و معتقدم که زمان ثابت خواهد کرد که این یک سازمان تروریستی بوده است.

"جان سیاه پوستان مهم است" یک جنبش سازمان‌یافته است که از نافرمانی‌های مدنی غیر خشونت‌آمیز برای اعتراض به خشونت‌های پلیس علیه شهروندان آفریقایی-آمریکایی حمایت می‌کند.

به دنبال تبرئه جورج زیمرمان در ماجرای تیراندازی مرگبار به ترایوون مارتین، نوجوان سیاه پوست در فوریه سال ۲۰۱۲ میلادی، این جنبش با استفاده از هشتگ جان سیاه پوستان مهم است در رسانه‌های اجتماعی آغاز شد. این جنبش به دنبال کشته شدن جورج فلوید، سیاه پوست آمریکایی به دست یک پلیس سفید پوست در مینیاپولیس در ۲۵ مه سال جاری میلادی مجددا جان گرفت.

سه بنیان‌گذار این جنبش و هشتگ فعالانی از جمله آلیشیا گارزا، پاتریس کولورز و اوپال تومتی هستند که بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ میلادی این پروژه را به یک شبکه ملی با بیش از ۳۰ بخش محلی گسترش دادند.

"جان سیاه پوستان مهم است" شبکه‌ای است که توسط سازمان چتر "Thousand Currents" اداره می‌شود که سوزان روزنبرگ، فعال افراطی به عنوان معاون رئیس هیات مدیره آن خدمت می‌کند.

روزنبرگ عضو فعال یک سازمان تروریستی انقلابی جناج چپ افراطی موسوم به "سازمان کمونیستی نوزدهم مه" (May ۱۹th Communist Organization) بود که قصد داشت از طریق اقدامات مسلحانه و شبه‌نظامی مردمی دولت وقت آمریکا را سرنگون کند. این گروه بخشی از "جنبش قدرت سیاه پوستان" و "جنبش کمونیستی جدید" بود.

روزنبرگ در سال ۱۹۸۴ میلادی به خاطر داشتن تسلیحات و مواد منفجره بازداشت و به همین خاطر به ۵۸ سال حبس محکوم شد. جولیانی در آن زمان دادستان منطقه جنوبی نیویورک بود.

وی ۱۶ سال را در زندان سپری کرد و در آن دوران به عنوان یک نویسنده و فعال ایدز فعالیت کرد و بیل کلینتون، رئیس جمهور وقت آمریکا در آخرین روز ریاست جمهوری‌اش در تاریخ ۲۰ ژانویه سال ۲۰۰۱ میلادی وی را عفو کرد.

جولیانی گفت: سوزان روزنبرگ که این جنبش را تامین مالی می‌کند یک تروریست محکوم شده است که با حزب "پلنگ‌ سیاه" که به سلاخی افسران پلیس عادت داشت، همکاری داشت.

وی روز جمعه در توییتی نوشت: این تروریست محکوم شده به ۵۸ سال حبس محکوم شده بود. عفو فاسد دقیقه نودی کلینتون، روزنبرگ را آزاد کرد. اکنون ما بهای این اقدام را می‌پردازیم.

جولیانی در مخالفتش با این جنبش بسیار صریح صحبت کرده و هنگامی که این گروه علیه بدرفتاری‌ها با سیاه پوستان فعالیت می‌کنند، آن را به عنوان یک گروه نژادپرست محکوم کرده است./ایسنا

کپی