اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹

قاچاقچیان چوب در دوئل مسلحانه مامور منابع طبیعی را به گروگان گرفتند

قاچاقچیان چوب در دوئل مسلحانه مامور منابع طبیعی را به گروگان گرفتند

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری از برخورد قاطع و قانونی با متخلفین قطع درختان بلوط و قاچاقچیان چوب و زغال در جنگل‌های استان خبر داد.

 علی محمدی‌مقدم  در شهرکرد، از برخورد قاطع و قانونی با متخلفین قطع درختان بلوط و قاچاقچیان چوب و زغال در جنگل‌های استان خبر داد و گفت: طی گزارشات واصله مبنی بر قطع شبانه درختان جنگلی بلوط در منطقه کوهستانی کهیان (معروف به برفاب) شهرستان لردگان، مأمورین یگان حفاظت با انجام تحقیقات لازم و کمین در منطقه حضور یافتند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه متخلفین با مشاهده مأمورین یگان حفاظت، اقدام به استفاده از سلاح گرم و شلیک و تیراندازی به سمت مامورین کردند، افزود: در این درگیری مسلحانه یکی از مامورین یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان لردگان  گروگان گرفته و خودروی سواری حامل چوب غیرمجاز متواری شد.

وی با بیان اینکه با ورود دادستان و فرمانده انتظامی شهرستان و اعزام نیروهای انتظامی (پاسگاه انتظامی ریگ) مأمور منابع‌طبیعی از چنگ گروگان‌گیران آزاد و متخلفین از محل متواری شدند، اضافه کرد: هم اکنون متخلفان شناسایی شده‌اند و پرونده آن‌ها به جرم قطع غیرمجاز درختان، درگیری مسلحانه و گروگان‌گیری جهت پیگیری برای دستگیری متخلفان و توقیف خودروی حامل چوب به مرجع قضایی ارسال شده است.

محمدی‌مقدم از مردم خواست؛ هرگونه تخلف در حوزه  منابع طبیعی را از طریق شماره ۱۵۰۴ تلفن امداد و نجات جنگل و مرتع به یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان اطلاع دهند.

کپی