اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
با هدف مقابله با شیوع "کرونا" صورت گرفت

حضور روبات های سلامت در مدارس چین

حضور روبات های سلامت در مدارس چین
بیتا میرعظیمی خبرنگار

چین به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا، روبات های هوشمندی را در مدارس و مهدکودک های چین مستقر کرده تا ضمن بررسی دمای بدن دانش اموزان، چشم ها، دست ها و دهان ان ها را در عرض چند ثانیه معاینه کند.

با بازگشایی مجدد مدارس و مهدکودکها در چین، کمپانی فناوارنه Walklake برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در محیط های آموزشی کودکان از جدیدترین روبات های سلامت خود رونمایی کرد. روبات های سلامت در مدارس و مهدکودکها مستقر شده و با بهره گیری از سنسورهای دقیق پزشکی دمای بدن دانش اموزان را در لحظه ورود به مدرسه ثبت می کنند.

روبات های سلامت در ورودی مدارس تعبیه شده است تا سلامت دانش آموزان پیش از ورود به مدرسه آنالیز شود. دانش آموزان به منظور رصد سلامتی خود باید سرشان را نزدیک نمایشگر این روبات کرده و منتظر بمانند. به محض قرارگیری دانش آموز در مقابل روبات، کار آنالیز سلامت آغاز می شود. کودک باید دهان خود را نیز باز کند تا سنسورهای این فناوری وضعیت گلو و دهان وی را مورد آزمایش قرار دهد.

این فناوری با بهره گیری از سنسورهای دقیق پزشکی، وضعیت سلامت دانش آموزان را رصد کرده و در صورت تشخیص احتمال ابتلا به کووید19 هشدار می دهد. به این ترتیب دانش آموزان پیش از ورود به مدرسه توسط این پزشک روباتیک معاینه شده و در صورت احتمال وجود کرونا از ورود آن ها به داخل مدرسه جلوگیری می شود.
ژان زیانگ مدیرعامل این کمپانی فناوارنه می گوید: بکارگیری روبات های دارای هوش مصنوعی  در تشخیص پارامترهای بهداشتی به کارکنان و همچنین دانش آموزان کمک کرده است تا با شرایط جدید تطبیق پیدا کرده و راحتر فعالیت های آموزش و یادگیری را از سر بگیرند.
وی افزود: با بازگشایی مجدد مدارس و مهدکودکها پس از کنترل بیماری همه گیر کووید19 ، روبات های سلامت در امور روزمره به پرستاران مدرسه کمک کرده و فیلم هایی از صحنه های کمک رسانی این سیستم های هوشمند در رسانه های اجتماعی منتشر شد.

مدیر اجرایی این کمپانی در عین حال افزود: ویدئوی روبات های سلامت در مدارس بیش از 20 میلیون بار در رسانه های اجتماعی نظیر توئیتر و فیس بوک بازنشر شده و مورد استقبال بسیاری از کاربران در فضای مجازی قرار گرفته است.  در حال حاضر نیز بیش از 30 هزار مهدکودک در چین تقاضای خرید این روبات سلامت را ثبت کرده اند. همچنین بسیاری از موسسات خارجی نیز همزمان با بازگشایی مداری ومراکز آموزشی، متقاضی خرید این سیستم هوشمند شدند.


اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی