اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹

ابراز نگرانی پزشکان ژاپن از برگزاری المپیک/ متخصص ژاپنی: المپیک باعث شیوع کرونا می‌شود

ابراز نگرانی پزشکان ژاپن از برگزاری المپیک/ متخصص ژاپنی: المپیک باعث شیوع کرونا می‌شود

پزشکان و متخصصان ژاپنی از برگزاری المپیک توکیو و افزایش شمار مبتلایان به کرونا ابراز نگرانی کردند.

مقامات بهداشتی بیشتری در ژاپن ابراز نگرانی کرده‌اند که برگزاری بازی‌های المپیک و پارالمپیک سال آینده می‌تواند خطرات بیشتری برای سلامتی مردم داشته باشد.

به دلیل شیوع ویروس کرونا، کمیته بین‌المللی المپیک و مقامات دولتی ژاپن فروردین ماه امسال تصمیم گرفتند بازی‌های المپیک توکیو یکسال به تعویق بیفتد.

با توجه به افزایش نگرانی‌ها، اعلام شده این بحران جهانی تا سال 2021 در کشورهای مختلف فروکش نخواهد کرد.

طبق گزارش رویترز، متخصصان پزشکی ژاپن نگران هستند برگزاری بازی‌ها شمار مبتلایان به ویروس کرونا را افزایش دهد.

دایچی موری یک پزشک تیم کنترل عفونت بیمارستان دانشگاه اوساکا در این باره اظهار داشت: اگر ما المپیک را برگزار کنیم این عفونت‌ها افزایش خواهد یافت. هیچ شکی در این نیست.

وی افزود: این ویروس به سختی تحت کنترل است چرا که مانع ورود افراد از خارج از کشور می‌شویم. با برگزاری رویدادی مانند المپیک، ویروس قطعا وارد کشور می‌شود و شمار مبتلایان افزایش می‌یابد.

رویترز همچنین به نقل از آتسو هامادا استاد دانشگاه علوم پزشکی توکیو هشدار داد حتی اگر واکسن قبل از المپیک ساخته شود این غیر ممکن است که بتوان آن را در سراسر جهان پخش کرد.

شینزو آبه نخست‌وزیر وزیر ژاپن و یوریکو کویکه فرماندار توکیو موافقت کردند برای برقراری ایمنی در توکیو با هم همکاری داشته باشند.

بیش از 21 هزار نفر در ژاپن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که 982 نفر جان باخته‌اند. شمار مبتلایان در چند روز اخیر در توکیو به شدت افزایش یافته است. روز گذشته 206 مورد جدید گزارش شد.

بیشتر بخوانید:

باخ: لغو بازی‌های توکیو برای ما راحت‌تر از تعویق آن بود

تامین امنیت ورزشگاه های المپیک توکیو برای سال ۲۰۲۱

 

کپی