اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

روند صعودی کرونا در 9 استان

روند صعودی کرونا در 9 استان

سطح ابتلا و مرگ ناشی از کووید۱۹ در هفته منتهی به ۲۰ تیرماه نسبتاً رشد داشت و روند صعودی یا شروع پیک بیماری در ۹ استان کشور مشاهده شده است.

 بنابر اعلام کمیته اپیدمیولوژی بیماری کرونا، هر چند موارد ابتلا و مرگ نسبتاً بالا است، اما ثبات و تغییرات مختصر در آن دیده می‌شود. در بازه زمانی یادشده، موارد بالای ابتلا و روند تغییرات مختصر و ثبات در استان لرستان مشاهده شد. روند ثبات با تغییرات مختصر صعودی در دو استان تهران و خراسان جنوبی و با تغییرات مختصر و نامنظم در سه استان بوشهر، همدان و سیستان و بلوچستان مشاهده شد. همچنین ۹ استان کرمانشاه، اردبیل، اصفهان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، یزد، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد و مازندران شاهد روند صعودی یا پیک بیماری بودند.
بنابر این گزارش، به‌نظر می‌رسد پنج استان آذربایجان غربی، هرمزگان، زنجان، آذربایجان شرقی و مرکزی اخیراً یک پیک اپیدمی را تجربه کرده‌اند. در استان خوزستان گرچه موارد بستری و مرگ همچنان بالا بود، ولی روند نزولی دیده شد. در ۱۰ استان ایلام، کردستان، فارس، سمنان، قزوین، چهارمحال و بختیاری، گلستان، قم، البرز و گلستان ناسازگاری داده‌ها اجازه تحلیل درستی از وضعیت اپیدمی نداد.

کپی