اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹

پنج رویداد جهان

پنج رویداد جهان

حمله مرگبار به کلیسایی در ژوهانسبورگ
ضاربان مسلح با حمله به یک کلیسا در آفریقای جنوبی دست کم 5 تن را کشته و ده‌ها تن را مجروح کردند. رئیس پلیس ژوهانسبورگ با تأیید این تیراندازی در آغازین ساعات صبح شنبه در کلیسای منطقه «زوربکوم»، گفت: «ضاربان به 5 مسلسل و بیش از 18 سلاح مخرب دیگر مجهز بودند. تاکنون حدود  40 تن مرتبط با این درگیری دستگیر شده‌اند.» علت اولیه این حمله اختلافات قومی قبیله‌ای گزارش شده است.

 

---

اختلاف سیاسی در رأس قدرت بلغارستان
اختلاف نظرها بین رئیس جمهوری و نخست‌وزیر بلغارستان کار در این کشور را به جاهای باریک کشانده است. بعد از اینکه دستگاه قضایی این کشور تحت هدایت دولت به منزل دو نفر از مشاوران رئیس جمهوری حمله و آنها را دستگیر کرد و دفتر رومن رادوف، رئیس جمهوری بلغارستان را نیز تفتیش کرد، رادوف، دولت کشورش را دولتی مافیایی خواند و خواهان استعفای این دولت به گفته او فاسد شد. اتهامی که طرف مقابل متوجه خود رادوف و حلقه اطرافیانش می‌داند و خواهان مداخله اروپا در وضعیت این کشور است. یکی از دو مشاور رئیس جمهوری بلغارستان متهم است، از یک تاجر رشوه‌ای کلان گرفته است و دیگری نیز با اتهام دسترسی غیرقانونی به برخی اسناد و مدارک دولتی مواجه است. حامیان رئیس جمهوری دستگیری این دو و تفتیش دفتر ریاست جمهوری را اعلان جنگ به این جناح می‌دانند.

 

---

ترامپ، ماسک زد
«دونالد ترامپ»، پس از ماه‌ها مقاومت در برابر محدودیت‌های بهداشتی امریکا برای پیشگیری از کرونا، با افزایش آمار مبتلایان احساس خطر کرد و در بازدید از بیمارستان نظامی واشنگتن ماسک زد. رئیس جمهوری امریکا که با بالگرد از کاخ سفید به بیمارستان منتقل شد به خبرنگاران گفت: «فکر می‌کنم وقتی در بیمارستان هستیم بهترین کار زدن ماسک است.»

 

---

آمیتاب باچان کرونا گرفت
آمیتاب باچان، یکی از معروف‌ترین بازیگران بالیوودی در پیامی در توئیتر خود به میلیون‎ها هوادارش خبر داد، کرونا گرفته است. باچان 77 ساله که در 5 دهه حضور خود در سینمای هند، در بیش از 200 فیلم ایفای نقش کرده است، به همراه پسرش ابیشک که 44 سال دارد، به بیمارستان منتقل
شدند.

---
---

آخرین آمار کرونا در جهان
آمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان تا ساعت 16 امروز به 12 میلیون و 863 هزار و 838 نفر رسید. آمار قربانیان نیز 568 هزار و 53 نفر بود. امریکا همچنان در صدر آمار مبتلایان و قربانیان است. براساس آمار منتشر شده، تا ظهر امروز 3 میلیون و 355 هزار و 895 نفر در این کشور به کووید19 مبتلا شده و 137 هزار و 404 نفر نیز جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده‌اند. پس‌‌ از امریکا، برزیل با یک میلیون و 840 هزار و 812 نفر مبتلا و 71 هزار و 492 قربانی در مقام دوم مبتلایان به ویروس کرونا قرار دارد. هند نیز با 851 هزار و 261 مبتلا و 22 هزار و 696 قربانی در جایگاه سوم جدول مبتلایان به کرونا در جهان نشسته است. در رتبه چهارم هم روسیه 727 هزار و 162 مبتلا و 11 هزار و 335 قربانی کووید 19 دارد. پرو هم در رده پنجم جدول کرونایی با 322 هزار و 710 مورد ابتلا و 11 هزار و 682 قربانی
قرار دارد.

کپی