اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

معاون کل وزارت بهداشت: حضور در کنکور به اندازه حضور در مراکز خرید تهران ضرر ندارد

تدابیر ضد کرونایی کنـکور

تدابیر ضد کرونایی کنـکور

ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت تأکید کرد که کنکور برگزار خواهد شد. او امروز با اشاره به جلسه اخیر وزارت بهداشت با مسئولان سازمان سنجش آموزش کشور و وزارت علوم در خصوص تصمیم‌گیری مجدد برای برگزاری آزمون‌های پزشکی و غیرپزشکی از جمله کنکور گفت: «کل طول برگزاری کنکور و شرکت کننده‌های این آزمون به اندازه دو حضور در مراکز خرید در شهرها از جمله تهران خطر ندارد. در واقع چند هزار نفر با تراکم به مراکز خرید مراجعه می‌کنند و حتی بازارهای دست دوم در برخی استان‌ها از شلوغی جمعیت بیداد می‌کند.»

وی در ادامه تصریح کرد: «در امتحانات پیش رو و کنکور افراد با فاصله شرکت می‌کنند و داوطلبان در شهرهای خودشان حضور دارند، فاصله‌های میان آنها مناسب است، ضمن اینکه داوطلبان در جلسه آزمون ماسک خواهند زد.» معاون کل وزارت بهداشت اعلام کرد: «باید به بحث برگزاری آزمون‌ها متعادل نگاه کنیم ضمن اینکه برخی از امتحانات، آزمون‌های ورودی هستند و ما نمی‌توانیم دانشگاه‌های خود را ببندیم. از یک طرف سینماها را باز می‌کنیم و از سوی دیگر دانشگاه را تعطیل کنیم، این امکانپذیر نیست.»
شامگاه شنبه منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد که در جلسه با وزیر بهداشت مقرر شد آزمون‌های سراسری سال ۹۹ در زمان مقرر برگزار شود. به گفته وی «وزارت بهداشت، ‌درمان و آموزش پزشکی، فاصله صندلی‌ها در چیدمان سالن‌های برگزاری آزمون‌ها را ۱۲۰ سانتیمتر پیشنهاد کرده که ما این فاصله را برای احتیاط و رفع نگرانی‌ها به ۱۶۰ سانتیمتر افزایش می‌دهیم. همچنین هر داوطلب نیز نهایت ۲ تا ۳ ساعت در جلسه آزمون حضور دارد که در این زمینه سیستم تهویه مناسب و همچنین فــاصله اجتــماعــی استاندارد در ســـالن‌ها و امـــاکن برگـــزاری آزمون‌ها در نظر گرفته شده است.» همزمان بــــا این اظهـــارات، وزیـــــــر بهداشــــت، درمـــان و آمـــوزش پزشکی به داوطلبان و خانــــــواده‌های آنان اطمینـــان داد: «تلاش می‌کنیـــم ســـالم‌ترین شیوه با رعایت تمامی پــــــــروتکل‌ها را بـــــرای برگزاری کنکور اعلام کنیم.»

 

توزیع کارت کنکور دکتری
در آخرین تحول امروز اعلام شد، کنکور دکتری ۹۹ روز پنجشنبه ۲۶ تیرماه برگزار می‌شود و کارت ورود به جلسه این آزمون از فردا ۲۳ تیرماه توزیع خواهد شد. در همین حال فاطمه زرین آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از ابتلای ۱۷۲ نفر از داوطلبان دکتری به کرونا خبر داد و گفت: تعداد ۱۶۷ نفر از این افراد در قرنطینه خانگی و ۵ نفر نیز در بیمارستان هستند. وی ادامه داد: به منظور ارائه خدمات به آن دسته از داوطلبان آزمون دکتری سال ۱۳۹۹ که دچار بیماری کرونا شده‌اند (اعم از بیمارانی که در بیمارستان بستری یا در منزل قرنطینه هستند) سازمان سنجش با هماهنگی وزارت بهداشت تدابیر ویژه‌ای اتخاذ کرده است. این داوطلبان باید از روز جمعه مورخ ۲۰ تیرماه تا دیروز شنبه ۲۱ تیر با مراجعه به درگاه اینترنتی این سازمان (بخش آزمون دکتری) فرم خوداظهاری را تکمیل کرده و گواهی مبنی بر داشتن بیماری کرونا (تأییدیه بیمارستان یا نتیجه تست یا آزمایش مبنی بر مثبت بودن به ویروس کرونا) را در بخش مورد نظر بارگذاری می‌کردند.
 

 

کپی