اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

آثار هنرمندان گمنام در کنار هنرمندان فاخر در نمایشگاه ماسک بزن

آثار هنرمندان گمنام در کنار هنرمندان فاخر در نمایشگاه ماسک بزن

مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عملکرد هنرمندان را در ایام همه‌گیری کرونا «مثبت و قابل قبول» ارزیابی و گفت: هنرمندان در این ایام همواره در کنار مردم بودند، با آثار فاخر خود جامعه را نسبت به این ویروس آگاه کردند و حال و هوای عمومی جامعه را تغییر دادند؛ از این رو تلاش هنرمندان در این ایام ستودنی است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی احمدی مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با حضور در نمایشگاه ماسک بزن به مدیریت گالری کاما از نزدیک از آثار این نمایشگاه دیدار و با جمعی از هنرمندان گفت‌وگو کرد.

وی در جریان این بازدید با اشاره به اینکه هنرمندان در ایام کرونا عملکرد مثبت و قابل قبولی داشتند، اظهار کرد: باتوجه به اینکه ایام کرونا محدودیت‌های خاص خود را به همراه داشت اما هنرمندان سعی کردند با آثار فاخر خود حال و هوای مردم را تغییر دهند.
وی ادامه داد: نمایشگاه ماسک بزن ایده‌ خوبی بود که در ارتباط با این ایام به عنوان یک ایده خلاقانه می‌توان از آن یاد کرد، نکته مثبت این نمایشگاه علیرغم حال و هوای کرونایی آن استفاده از آثار هنرمندان گمنام در کنار هنرمندان فاخر بود که این اتفاق بسیار ارزشمند است.

مشاور وزیر با اشاره به تاثیر مثبت دیده شدن آثار هنرمندان گمنام در روحیه این این دسته از هنرمندان، خاطرنشان کرد: نباید از بسیاری از هنرمندان به دلیل این که در شهرستان‌ها حضور دارند غافل شد، دیده شدن این هنرمندان هم رقابت را بیشتر و در عین حال کیفیت آثار را هم بالا می‌برد.

احمدی یادآور شد: متاسفانه آثار بسیاری هنرمندانی که در شهرستان‌ها زندگی می‌کنند به خاطر شرایط مالی نامساعد دیده نمی‌شوند، به همین منظور برای شناسایی این افراد که شناخته نشده‌اند باید تلاش کرد.

    بسیاری هنرمندان شناخته شده‌اند و زمینه حضور آنها در تمام اتفاقات هنری مهیاست؛ اما یکی از وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این است که هنرمندان مهجور را پیدا کنند تا به این وسیله از رانت در این زمینه جلوگیری شود.

نمایشگاه ماسک بزن به کوشش شهلا همایونی و دستیاری غزال کاظمی از۲۰ تا ۳۱ تیرماه در گالری کاما برپاست.

کپی