اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹

سردخانه‌های آمریکا مملو از جنازه جان‌باختگان

سردخانه‌های آمریکا مملو از جنازه جان‌باختگان

با جهش شیوع ویروس کرونا در ایالت آریزونای آمریکا، گزارش‌ها حکایت از آن دارند که از ۹۷ درصد ظرفیت سردخانه‌ها استفاده شده و مسئولان این ایالت به منظور پشتیبانی درخواست کامیون سردخانه‌دار کرده‌اند.

تارنمای هیل با استناد به بیانیه ای که در اختیار کانال خبری محلی «ای بی سی۱۵»(ABC۱۵) آریزونا قرار گرفته  است نوشت سردخانه «آربازو/Arbazo» به پایان ظرفیت خود نزدیک می شود و دفتر آزمایشات پزشکی اعلام کرده که از ۹۷ درصد ظرفیت آن استفاده شده است.

به گفته  مقام های آریزونا، دفتر آزمایشات پزشکی تلاش می کند قراردادهایی را برای دریافت کامیون های سردخانه دار منعقد کند.

شهردار شهر فنیکس مرکز ایالت آریزونا در گفت وگو با ای بی سی۱۵ گفت کاخ سفید از درخواست او برای کمک بیشتر امتناع کرده است. وی گفت ما بسیاری از مردم آریزونا را از دست می دهیم.

آریزونا شاهد افزایش شمار مبتلایان به کووید-۱۹ بوده و اداره خدمات بهداشتی این ایالت تا روز جمعه از ابتلای ۴ هزار و ۲۲۱ مورد جدید و کشته شدن ۴۴ نفر دیگر خبر داد.

تا روز جمعه تست کرونا ۱۱۶ هزار و ۸۹۲ نفر در آریزونا مثبت بوده و دو هزار و ۸۲ نفر جان باخته اند.

شهردار فنیکس همچنین هفته گذشته گفت ایالت متبوعش فعالیت های تجاری را زودهنگام و بعد از یک دوره تعطیلی کوتاه به دلیل همه گیری بازگشایی کرده است.

وی همچنین در این مصاحبه از وجود بحران در آزمایش گیری خبر  داد وگفت برخی هشت ساعت برای تست کرونا  در صف ها معطل می شوند.

نیویورک در آمریکا نیز در اوایل همه گیری کرونا شاهد صحنه های مشابه اریزونا بود. با افزایش استفاده از ظرفیت سردخانه ها مسوولان این ایالت درخواست کامیون سردخانه کردند.

طبق آخرین آمار درآمریکا تاکنون سه میلیون و ۲۹۱ هزار و ۷۸۶ نفر به کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد ۱۳۶ هزار و ۶۷۱ نفر جان خود را از دست داده اند./ایرنا

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید 

کپی